Арсен Аваков: Лисичанськ-Сєвєродонецьк-Рубіжне – нова патрульна поліція приступила до служби!

За інформацією міністра внутрішніх справ, сьогодні 27-е Управління патрульної поліції України заступило на службу з охорони громадського порядку в трьох містах: Лисичанськ, Сєвєродонецьк та Рубіжне Луганської області.

150 поліцейських принесли присягу на вірність Українському народові. Як повідомив глава відомства, строгий відбір пройшов лише кожен 10-й з бажаючих. Майбутні патрульні пройшли посилений курс навчання на базі Харківського університету внутрішніх справ. 60 співробітників управління допомагатимуть хлопцям нести службу, здійснювати управління нарядами, працювати з системою «Цунамі», моніторити ситуацію і надавати технічну допомогу.

Для патрулювання трьох міст і дорожнього руху між ними управління патрульної поліції має автомобілі Toyota Prius та міські позашляховики  Renault Duster.

В Управлінні патрульної поліції України Лисичанська, Сєвєродонецька та Рубіжного Луганської області:

Середній вік – 26 років;

27 дівчат (18%);

80 осіб мають вищу освіту (53%);

22 учасники бойових дій.

Серед хлопців, які віддали свій військовий обов’язок Батьківщині, п’ятеро – переселенці з Луганська та інших населених пунктів, поки ще знаходяться під контролем сепаратистів.

«Вірю, що найвища мотивація цих хлопців – повернути мир, спокій і законність – стануть мірилом якості роботи всієї нової команди Твоєї нової поліції!», – підкреслив міністр.

«Сьогодні ввечері ви вперше вийдете на патрулювання вулиць ваших міст. З цього дня ви будете служити цим людям: там, де потрібно – допомагати, там, де потрібно – бути строгими. Але головне – це забезпечити спокій і порядок. Всі ми і всі жителі Лисичанська, Сєвєродонецька та Рубіжного дали вам сьогодні величезний кредит довіри! Не підведіть!», – наставляв нових патрульних глава МВС.

За інформацією міністра внутрішніх справ, патрульна поліція працює в Києві, Львові, Одесі, Харкові, Ужгороді, Мукачеві, Миколаєві, Луцьку, Хмельницькому, Дніпропетровську, Івано-Франківську, Херсоні, Вінниці, Чернігові, Кременчуці, Черкасах, Полтаві, Тернополі, Житомирі, Борисполі та в аеропорту Бориспіль, Чернігові, Чернівцях, Рівному, Запоріжжі, Кіровограді, Сумах, Краматорську та Слов’янську, Кривому Розі, Лисичанську-Сєвєродонецьку-Рубіжному. Сьогодні в Департаменті патрульної поліції НПУ працює 12 тисяч поліцейських.

Глава МВС повідомив, що 30 травня буде запущена патрульна поліція в Маріуполі.

«Далі – зміцнення кожного Управління, новий набір, доукомплектування багатьох підрозділів і різке підвищення вимог до якості роботи.

Паралельно запускаємо кілька нових проектів (кроків) реформи МВС – в тому числі створення системи справді оновлених Сервісних центрів МВС по всій країні, завершення формування спецпідрозділу КОРД, створення нової системи дільничних інспекторів, реформа кримінального блоку … Кожен проект – великий крок у реформуванні правоохоронної системи.

Багато роботи і багато можливостей для тих, хто готовий служити Україні. Крок за кроком ведемо реформу!» – підкреслив Арсен Аваков.