Арсен Аваков: Ксенофобська позиція мера Івано-Франківська по відношенню до ромів – неприпустима

Національна поліція відкрила кримінальне провадження щодо мера Івано-Франківська, який під час оперативної наради вимагав у примусовому порядку вивезти ромів в Закарпаття. Про це повідомив в Twitter глава МВС Арсен Аваков сьогодні, 22 квітня.

Керівництво МВС висловило рішучий осуд позиції чиновника і нагадало міському голові Івано-Франківська Руслану Марцінківу, що згадані ним роми – є такими ж громадянами держави Україна, як і сам мер. Їх права захищені Конституцією України. Висловлювання міського голови, на думку поліції, мають ознаки порушення прав громадян з релігійної, расової або національної приналежності.

«Позиція міського голови неприпустима! Національна поліція – НЕ каральна машина, пане Голово, Україна – не «совок», Франківськ – НЕ князівство», – заявив Арсен Аваков.

Нагадаємо, днями в одній з паркових зон Івано-Франківська патрульним нарядом поліції була виявлена ​​група ромів. За їх словами, вони опинилися на вулиці, оскільки орендодавець відмовився продовжити договір оренди житла, в якому вони проживали. Дістатися до постійного місця проживання, на Закарпатті, не було можливості через відсутність регулярного пасажирського сполучення у зв’язку з карантинними заходами.

Мер Івано-Франківська Руслан Марцінків дав доручення вивезти ромів з міста в Закарпатську область. Про це глава міста повідомив на щотижневій оперативній нараді у вівторок, 21 квітня. Дізнавшись, що завдання місцеві правоохоронці не виконали – мер запропонував «запакувати» тих ромів, які відмовляються їхати, і «вирішити цю проблему» до наступного вівторка (28 квітня).

За фактом заклику до примусового переміщення людей в Івано-Франківську Національною поліцією відкрито кримінальне провадження за ст. 161 Кримінального кодексу (Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної приналежності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками).