Арсен Аваков: Кримінальне провадження стосовно мера Василькова – превенція для всіх чиновників

«Логічний фінал протизаконних дій повинен стати превенцією для всіх посадових осіб!» – заявив сьогодні, 19 квітня 2019, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

За словами глави МВС, в ході нинішньої виборчої кампанії був використаний адмінресурс у вигляді надання матеріальної допомоги органами місцевої влади без достатніх підстав симпатиків одного з кандидатів. За допомогою цієї «виборчої сітки» проводився підкуп пенсіонерів Києва, Київської області – за рахунок коштів державного бюджету.

Сітка здійснювалася наступним чином: представник штабу наймає агітаторів, ті обирають сто чоловік із соціально незахищених верств населення, йдуть до них і запитують, чи готові вони підтримати їхнього кандидата. Якщо так, то пропонують оформити матеріальну допомогу за спрощеною схемою без надання мотиваційних документів. Зі списком направляються в райраду або соцзабез і кажуть керівнику райради, мерові виділити цим людям по тисячі гривень, використовуючи засоби програми «Турбота», закладеної в бюджеті. А у відповідь очікують правильного голосування.

Подібний факт був виявлений в м. Василькові Київської області. Поліція відкрила кримінальне провадження за фактом надання виборцям неправомірної вигоди за вчинення дій, пов’язаних з реалізацією виборчого права в інтересах одного з кандидатів у Президенти України – ч. 4 ст. 160 КК України «Підкуп виборця, учасника референдуму».

Досудове розслідування у кримінальному провадженні за цим фактом здійснюється Головним слідчим управлінням Національної поліції України.

В ході розслідування ГСУ були встановлені факти розтрати державних коштів шляхом зловживання службовими особами Васильківської міської ради. У січні-лютому 2019 службовці безпідставно виплатили матеріальну допомогу окремим громадянам і навмисне приховали офіційні документи.

На даний час проводяться слідчі (розшукові) дії з метою всебічного встановлення обставин і всіх причетних. Проведено кілька сотень допитів.

Сьогодні Васильківському меру ГПУ повідомила про підозру в правопорушеннях, передбачених ч. 3 ст. 27 (організація злочину), ч. 3 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч. 1 ст. 357 (незаконне заволодіння офіційними документами, штампами або печатками) КК України.

«Логічний фінал протизаконних дій повинен стати превенцією для всіх посадових осіб! Ми будемо припиняти будь-які порушення, так як хочемо абсолютної чистоти. Будь-яка ситуація, коли ми реагуємо навіть на дрібне правопорушення, дуже важлива для попередження подібних ситуацій в майбутньому. Превенція є символом цієї виборчої кампанії і роботи МВС. Україна заслуговує на чесні вибори і легітимного президента», – заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.