Арсен Аваков: Кривий Ріг – 27-а міська команда патрульної поліції в строю!

Міністр внутрішніх справ взяв участь у церемонії складання присяги патрульними поліцейськими Кривого Рогу.

«474 патрульних, кожен з яких – тільки один з 13-ти, які мріяли служити в цьому загоні. Позаду тести, жорсткий відбір, надзвичайно інтенсивне і важке навчання», – зазначив глава МВС.

У новій команді:

середній вік – 27 років;

дівчат – 96 (20%);

з вищою освітою – 336 осіб (71%);

учасників бойових дій – 40 осіб.

Міністр підкреслив, що в загоні патрульної поліції Кривого Рогу служать:

Анатолій Бабак – нагорода «За оборону рідної держави»;

Іван Гальченко – медаль «За взірцевість у військовій служби» III ступеня та медаль «За Вірність присязі»;

Олександр Резмеріце – розвідка, командир відділення, командир бойової машини, двічі достроково отримував чергове військове звання;

Андрій Карпець – орден «За мужність» III ступеня, нагрудний знак «Військова доблесть», пам’ятний знак «За оборону Краматорська». Андрій служив в полку спеціального призначення ГРУ Міноборони – розвідка, диверсійна робота, охорона аеропортів і супровід колон – в Донецьку, Краматорську, Слов’янську. Червоному Лимані, Маяках.

Глава відомства вручив Андрію Карпецю польовий бінокль – як символ пильності і далекоглядності  патрульного поліцейського.

«Я впевнений, що Андрій Карпець, Олександр Резмеріце і всі хлопці, які пройшли АТО задають високу планку служби в патрульній поліції Кривого Рогу!» – підкреслив Арсен Аваков.

Міністр повідомив, що в найближчу неділю, 22 травня, відбудеться запуск патрульної поліції в конгломераті Лисичанськ-Сєвєродонецьк-Рубіжне. 31 травня Маріуполь – фінальний пункт першого етапу створення Патрульної поліції.

«Ми завершуємо перший етап реформи 31 травня в Маріуполі. На 1 червня ми будемо мати патрульну поліцію в усіх великих містах України. Всього по країні у нас є більше 11 тисяч поліцейських. Попереду ще кілька важливих кроків: масштабна реформа сервісних центрів МВС, створення служби дільничних поліцейських, реформа кримінального та слідчого блоку, райвідділів, ізоляторів. Це довгий шлях, але його треба пройти всім разом», – зазначив глава МВС.

За словами міністра, далі почнеться робота по поліпшенню якості роботи і доукомплектації існуючих підрозділів поліції, адже поки сил недостатньо, а рівень і кваліфікація правопорядку вимагають збільшення кількості поліцейських на вулицях міст.

«Це принципові і фундаментальні речі. Поліцейський повинен користуватися повагою. У всій країні вони часто отримують її авансом. Для мене це означає, що суспільство потребує чесної поліції. Саме на цій підставі ми будуємо нову інституцію», – зазначив міністр.

За його словами, реформа поліції – складний і тривалий процес, а патрульна поліція – це тільки перший маленький крок вперед, на прикладі якого суспільство зможе відчути, що новим поліцейським можна довіряти.

«Далі буде системна робота з удосконалення, доукомплектування, підвищення стандартів Патрульної і запуск нових проектів – системи оновлений Сервісних Центрів МВС, реформа кримінального блоку і слідства, нові дільничні … далі – скрізь. Крок за кроком ведемо реформу!» – підкреслив Арсен Аваков.