Арсен Аваков: Красені! Нацполіція отримала 635 спеціально оснащених гібридних автомобілів «Mitsubishi – Outlander» PHEV

Сьогодні, 25 травня 2017 року, в рамках Кіотського протоколу Посол Японії і Президент корпорації «Mitsubishi Motors Corporation» передали Нацполіції нові екологічні позашляховики, які будуть спрямовані в регіональні підрозділи поліції.

У заході взяли участь Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, голова Національної поліції України Сергій Князєв, Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Шигекі Сумі, Президент корпорації «Mitsubishi Motors Corporation» Осаму Масуко.

«Оснащення екологічними автомобілями «Mitsubishi» – це ще один крок до технічного забезпечення нової української поліції. І сьогодні ми робимо кроки, які дозволять вам мати все необхідне для гідного виконання своїх обов’язків. Наша мета полягає в тому, щоб кожен громадянин України відчував себе в цілковитій безпеці. Це вимагає вашої витримки, виняткового вашого служіння і, безперечно, – якісного забезпечення нашої правоохоронної системи», – підкреслив Прем’єр-міністр.

У свою чергу, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков відзначив, що сьогоднішня подія – це не перший проект, здійснений за підтримки Уряду Японії.

«Їх 635 – спеціально оснащених, економічних і екологічних, витривалих, вантажопідйомних і прохідних службових автомобіля. До вечора вони роз’їдуться по всіх областях України – я уявляю, як очікують знайомства з ними їхні майбутні водії. Ці «красені» нестимуть службу в обласних управліннях НПУ, територіальних підрозділах Груп швидкого реагування в сільській місцевості, управліннях превенції і вибухотехнічних службах. Хочу публічно подякувати пану президенту корпорації «Mitsubishi Motors Corporation» Осаму Масуко, який у відповідь на наше прохання, приймаючи до уваги особливі умови розвитку поліції, надав знижку 13% на закупівлю цих автомобілів. На зекономлені гроші плануємо купити ще – в залежності від валютного курсу, 90-95 автомобілів», – підкреслив глава МВС.

Нагадаємо, за основними технічними та екологічними параметрами саме автомобілі «Mitsubishi Outlander» PHEV є найбільш ефективними повнопривідними гібридними автомобілями для виконання поліцією своїх функцій. Нові кросовери повністю відповідають екологічним вимогам Кіотського протоколу з обмеження викидів парникових газів в транспортній галузі. Крім того, за словами міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова, Національна поліція отримає кращу комплектацію, а за рахунок низької вартості витрати палива за рік можна заощадити близько 330 млн. гривень.

«Укомплектування поліцейських підрозділів сучасною технікою дуже важливо, адже всі розуміють, що хороший автомобіль – це один з інструмент, який допомагає в боротьбі проти злочинності. Ми сподіваємося, що економія палива при використанні гібридних автомобілів дозволить нам і надалі оновлювати автопарк. Ми продовжуємо непросту роботу зі створення нової національної поліції – продовжуємо оновлювати техніку, піднімати зарплату, підвищувати соціалку, і головне – чистити ряди поліції від брудних копів і зрошувати нові кадри. Це непростий шлях, але ми точно його пройдемо успішно – крок за кроком, незважаючи на перешкоди і помилки!», – зазначив міністр.

 

Довідка

Реалізація проекту екологічних (зелених) інвестицій по заміні складу існуючих патрульних автомобілів в Національній поліції України автомобілями з гібридною силовою установкою, здійснюється відповідно до протокольного рішення Кабінету Міністрів України (27 травня 2016 р.).

Проект передбачає, що, з одного боку, новий поліцейський автомобіль повинен повністю сприяти виконанню поліцейськими своїх функцій щодо протидії злочинності, охорони громадського порядку, як в міській зоні, так і в умовах пересіченої місцевості, а з іншого – має відповідати екологічним вимогам. Виходячи з необхідності реалізації Україною, як стороною Кіотського протоколу, зобов’язань щодо кількісних обмежень і / або скорочення викидів парникових газів (забруднюючих речовин) в транспортній галузі.

При проведенні моніторингу ринку гібридних автомобілів були взяті до уваги наступні параметри:

– низьке споживання палива завдяки застосуванню гібридної силової установки та інтелектуальної системи управління нею;

– низький рівень викидів забруднюючих речовин в атмосферу, відповідає екологічному стандарту Євро-5;

– можливість підзарядки автомобілів від звичайної розетки 220 Вт або станції швидкої зарядки і рух за рахунок електробатареї при повній зарядці батареї без використання бензинового двигуна для зменшення викидів забруднюючих речовин;

– технічні габарити, які забезпечують компактне розташування особового складу поліцейського патруля, необхідної екіпіровки (зброї, спеціальних засобів, предметів індивідуального захисту і т.п.), а також мати місця для транспортування затриманих осіб;

– можливість досить тривалого терміну патрулювання, а при необхідності – переслідування правопорушників (злочинців), як в населених пунктах з асфальтовим дорожнім покриттям, так і за їх межами, в умовах бездоріжжя, або ж в сільській, пересіченій місцевості;

На підставі зазначених параметрів, а також істотної енергетичної та екологічної ефективності, внаслідок низького рівня використання нафтопродуктів (до 2,0 літрів / 100 км. При зарядженій батареї), пробігу на електричній батареї – до 52 км. і мінімального рівня викидів СО2 в обсязі до 44 г / км., було визначено за доцільне проводити реалізацію проекту на базі автомобіля «Mitsubishi Outlander PHEV», який найбільше відповідає тактико-технічним, екологічним, енергетичним критеріям.

Цінова експертиза проекту була проведена Київської торгово-промисловою палатою на підставі інформації офіційного імпортера компанії «Mitsubishi Motor Corporation» в Україні – ТОВ «ЕмЕмСі України».

Реалізацію проекту, на базі автомобіля з гібридною силовою установкою «Mitsubishi Outlander PHEV», було прийнято Міжвідомчою робочою групою і Мінприроди, та погоджено з Мінфіном і уповноваженими Японськими компаніями. Оголошення про проведення процедури закупівлі автомобілів оприлюднено на веб-порталі державних закупівель ProZorro http://prozorro.gov.ua.

За результатами електронного відбору пропозиція була подана учасником – ТОВ «Ніко Діамант», яке є офіційним дилером компанії «Mitsubishi» в Україні, з ціною пропозиції в 958 440 774,25 грн., по закупівлі 635 автомобілів спеціалізованого призначення «Mitsubishi Outlander PHEV».