Арсен Аваков: Кожен, хто нападає на людей, на поліцейського під стінами ВР відчує на собі всю силу закону

Міністр внутрішніх справ заявив, що підрозділи МВС не будуть перешкоджати громадянам здійснювати своє конституційне право брати участь в мітингах під Верховною Радою України, але не допустять силових конфліктів і порушення громадської безпеки.

«Право громадян на протест, право громадян на мітинг – це право, яке закріплене в Конституції, тому це можливо. Що не закріплено в Конституції і є неможливим – це застосовувати насильницькі дії і нав’язувати волю кількох людей всім іншим. Я впевнений, що у нас вистачить витримки та професіоналізму, щоб спочатку блокувати конфлікти, після чого дати людям можливість розібратися, хто є хто: хто стоїть за якісь конкретні цінності, а хто стоїть просто тому, що йому хочеться зробити політичну кар’єру. Ті, хто зараз в більшості своїй знаходяться у ВР – люди, які не користуються у мене повагою. Це я кажу як політик, але як функціонер я забезпечу все, щоб безпека на цій невеликій ділянці української території була забезпечена. Всякий, хто нападає на людей, на поліцейського відчує на собі всю силу закону. Кожен, хто вдарив поліцейського, буде затриманий, заарештований і сподіваюся, що ми через суд знайдемо місце для цих людей», – заявив Арсен Аваков.

Також глава МВС підкреслив, що в політичній роботі іноді доводиться робити речі несумісні з власним рейтингом, щоб були реальні кроки в перетворенні країни, проте багато політиків розмінюють України на догоду особистим політичним цілям.

«Я хочу запитати тих панів, які там, під Парламентом, зображують щирий протест, за чиї гроші ви цей« банкет »влаштовуєте. Ви заявляєте з трибуни ВР про розпуск Національної Гвардії?! А потім в інтерв’ю пан Олійник, колишній мер Черкас, «золотий голос Януковича», який має зв’язок з ОЗУ «Торпеда», відкрито розповідає, що фінансово підтримує намети біля ВР. У нас в Національній Гвардії понад двісті загиблих, близько тисячі поранених, вони виконують завдання на фронті, і те, що тут в центрі країни ми тримаємо 3 тисячі людей, нехай буде на совісті цих фіглярів, які під Верховною Радою зображують демократів. Що стосується динаміки розвитку цієї ситуації, ми будемо витримані – і це пройде», – зазначив Арсен Аваков.

Нагадаємо, 17 жовтня 2017 року поблизу стін Верховної Ради кілька політичних партій і громадських рухів почали всеукраїнську акцію на підтримку масштабної політичної реформи. Вимоги протестувальників – прийняти закони про обмеження депутатської недоторканності, про антикорупційний суд і нові виборчі правила.

Учасники акції розбили наметове містечко на проїжджій частині вулиці Грушевського і висловили намір залишатися там до виконання їхніх вимог.

Під час зіткнень під Верховною Радою вже постраждали два працівники Національної поліції України.