Арсен Аваков: Корпорація Mitsubishi знизила вартість автомобілів для Нацполіції на 14% – це 101 додаткова машина!

Глава корпорація «Mitsubishi Motors» Осама Месуко погодився взяти до уваги звернення міністра внутрішніх справ України Арсена Аваков про можливість оптимізації вартості автомобілів «Mitsubishi Outlander PHEV» для української поліції в зв’язку з особливою ситуацією в країні.

«Радий повідомити, що глава корпорації «Mitsubishi Motors» пан Осама Месуко висловив готовність поетапно знизити в межах 14% вартість автомобілів «Mitsubishi Outlander PHEV»,  які будуть поставлятися в 2017 рік. Таким чином, в результаті переговорів, Національна поліція отримує можливість придбати за виділену Україні в рамках Кіотського протоколу 958 440 774 25 грн. орієнтовно на 101 спецавто «Mitsubishi Outlander PHEV» більше», – зазначив глава відомства.

Центр обслуговування підрозділів Національної поліції України отримав лист від офіційного представника корпорації «Mitsubishi Motors» в Україні про погодження надання знижки в розмірі до 14% від початкової вартості проекту. Остаточна ціна буде визначена найближчим часом після узгодження змін до договору та нових кількісних показників в установленому порядку з Міністерством екології та природних ресурсів та іншими органами.

Відзначимо, що це дозволить збільшити обсяг автомобілів, що купуються для Національної поліції, попередньо до 736 одиниць (зростання на 101 одиницю від початкової кількості). Після корекції проекту і договору про закупівлю, вартість спеціалізованих автомобілів «Mitsubishi Outlander PHEV» складе орієнтовно 1 302230,0 грн.

«Вартість автомобілів прогнозується зменшити з 58600 доларів США (початкова ціна договору) до 49 000 доларів США (орієнтовна скоригована ціна договору) в валютному  еквіваленті за офіційним курсом Національного банку України. Така вартість буде безсумнівно оптимально конкурентоспроможною і нижче ціни на подібну модель в країнах Західної і Центральної Європи, виходячи з Комплектації автомобіля «Outlander PHEV Mitsubishi»  поліцейського», -підкреслив Арсен Аваков.

Також міністр внутрішніх справ пояснив, чому японська сторона спочатку визначила вартість більшу, ніж в деяких країнах Західної Європи на аналогічні автомобілі.

«По-перше, автомобілі для української поліції, згідно з договором, будуть мати спеціалізоване обладнання. А по-друге, японська сторона враховувала більші, ніж в Європі, ризики гарантійного обслуговування автомобілів, в тому числі використання їх в складних умовах поліцейської служби в регіонах з поганими дорогами, в зоні проведення АТО, в особливих режимах тощо. Погодьтеся – є велика різниця між експлуатацією власного авто на дорогах європейських міст і в напруженій службі поліції України», – повідомив глава відомства.

До того ж в Україні поки ще немає розвиненої системи зарядних станцій для електромобілів, тому є ризик, що «Mitsubishi Outlander» будуть іноді заряджатися в екстремальних умовах.

«Нами проведено ґрунтовний аналіз співвідношення якості (комплектація) – ціни (складові ціни) автомобіля у порівнянні з автомобілем «Mitsubishi Outlander PHEV» в базовій комплектації, який реалізується споживачам в Німеччині. Саме ціна в Німеччині чомусь стала прикладом для інсинуацій, які наполегливо поширювалися в ЗМІ. Слід враховувати, що в комплектацію автомобілів для Національної поліції України також включено цілий ряд додаткових технічних функцій, які відсутні в базовій версії автомобілів для Німеччини», – заявив Арсен Аваков.

Додаткові технічні функції в комплектації автомобілів для Нацполіції України включають в себе:

а) обігрів сидінь;

б) захисний щит випускної системи (адаптація корпусу автомобіля до неякісного дорожнього покриття, пересіченій місцевості або бездоріжжю);

в) додатковий електричний обігрівач салону (дає можливість підігрівати салон під час зарядки згідно заздалегідь встановленою програмою / таймером);

г) дистанційне вмикання і вимикання таймера зарядки / обігрів з ключем;

д) додатковий кабель для зарядних пристроїв (для можливості підзарядки електричної батареї від звичайної розетки з напругою в Вт 220).

Також, автомобіль для поліції обладнується засобами спеціалізованого призначення:

а) сигнально-гучномовний пристрій;

б) автомобільної радіостанцією;

в) кольоровографічне поліцейське оформлення.

Крім того, автомобілі для поліції забезпечуються повним гарантійним обслуговуванням і ремонтом від сервісних служб дилерів (дистриб’юторів) «Mitsubishi» в усіх регіонах України протягом трьох років.

Всі перераховані фактори і технічні параметри впливають на кінцеву ціну автомобіля для України, які також переобладнуються і сертифікуються постачальником як поліцейський автомобіль спеціалізованого призначення.

Показники вартості Автомобіля та його комплектація, зазначені на сайті компанії в Німеччині http: //www.mitsubishi-motors.de.plug-in-hybrid-outlander/.

Так, ціна автомобіля «Mitsubishi Outlander PHEV» в базовій комплектації в Німеччині становить 40 тис. євро, що без урахування ставки ввізного мита, податкових платежів в ЄС складатиме 31 тис. євро (або в гривневому еквіваленті 894 000 грн., відповідно до міжбанківського курсу)

Виходячи з діючих в Україні ставок ввізного мита для автомобілів (10% вартості), акцизного збору (близько 14500 грн.), податку на додану вартість (20% до всіх витрат) витрат на транспортування автомобіля в Україну до споживача (24 близько тис.грн.), вартості спеціалізованого поліцейського обладнання (35 тис. грн.), додаткове обладнання для комплектації автомобіль поліція (65 тис. грн.), гарантійне обслуговування автомобіля протягом 3 років (40 тис. грн.), витрати постачальника, пов’язаних з реалізацією договору (35 тис. грн.), остаточна ціна такого автомобіля «Mitsubishi» в разі його придбання в Німеччині та постачання в Україну складе близько 1 440 000 грн.

«Тому, як показує проведений розрахунок, ціна автомобілів, які будуть поставлятися в Україну (1 302 230 грн.) в рамках проекту екологічних інвестицій для Національної поліції буде в межах 10% нижче в порівнянні з вартістю автомобіля «Mitsubishi Outlander PHEV» в Німеччині (близько 1 440 000 грн.). Хочу щиро подякувати японських партнерів і особисто голови корпорації «Mitsubishi Motors» пана Осама Месуко за дружнє ставлення до України і допомогу в нашій реформі», – зазначив міністр.

Довідка:

Реалізація проекту екологічних (зелених) інвестицій по заміні складу існуючих патрульних автомобілів в Національній поліції України автомобілями з гібридною силовою установкою, відбувається відповідно до протокольного рішення кабінету Міністрів України.

Проект передбачає, що, з одного боку, новий поліцейський автомобіль повинен повністю сприяти виконанню поліцейськими своїх функцій щодо протидії злочинності, охорони громадського порядку, як в міській зоні, так і в умовах пересіченій місцевості, а з іншого – має екологічним відповідати вимогам. Виходячи з необхідності реалізації Україною, як стороною Кіотського протоколу, за зобов’язаннями обмеження і/або скорочення викидів парникових газів (забруднюючі речовини) в транспортній галузі.

При проведенні моніторингу ринку гібридних автомобілів було прийнято увагу наступні параметри:

  • низьке споживання палива завдяки застосуванню гібридної силової установки та інтелектуальної системи управління нею;
  • низький рівень викидів забруднюючих речовин в атмосферу, відповідає екологічному стандарту Євро-5;
  • можливість підзарядки автомобілів від звичайної розетки 220 Вт або станція швидкої зарядки, і рух за рахунок електробатареї при повній зарядці батареї без використання бензинового двигуна для зменшення викидів забруднюючих речовин;
  • технічні габарити, які забезпечують компактне розташування особового складу поліцейського патруля, необхідної екіпіровки (зброї, спеціальних засобів, предметів індивідуального захисту і т.п.), а також мати місця для транспортування затриманих осіб;
  • можливість досить тривалий термін патрулювання, а при необхідності – переслідування правопорушників (злочинці) як в населених пунктах з асфальтовим дорожнім покриттям, так і за їх межами, в умовах бездоріжжя, або ж в сільському, на пересічній місцевості;

На підставі зазначених параметрів, а також істотної енергетичної та екологічної ефективності, внаслідок низького рівня використання нафтопродуктів (до 2,0 літрів / 100 км при зарядженій батареї.), пробігу на електричній батареї – до 52 км. і мінімального рівня викидів СО2 в обсязі до 44 г/км., було визначено за доцільне проводити реалізацію проекту на базі автомобіля «Mitsubishi Outlander PHEV», який найбільше відповідає тактико-технічним, екологічним, енергетичним критеріям.

Цінова експертиза проекту була проведена Київської торгово-промислова палата на підставі інформації офіційного імпортера компанії «Mitsubishi Motor Corporation» в Україні – ТОВ «ЕмЕмСіті Україна».

Реалізацію проекту, фінансовий ресурс якого становить 958 440 774,25 грн., на базі автомобіля з гібридною силовою установкою «Mitsubishi Outlander PHEV» було прийнято Міжвідомчою робочою групою і Мінприроди та погоджено з Мінфіном і уповноваженими Японськими компаніями.

Оголошення про проведення процедури закупівлі автомобілів UA-2016-11-16-001476 оприлюднено на веб-порталі державних закупівель ProZorro http://prozorro.gov.ua.

За результатами електронного відбору пропозиція була подана учасником  ТОВ «Ніко Діамант»,  яке є офіційним дилером компанії «Mitsubishi» в Україні, з ціною пропозиції в 958 440 774,25 грн., за закупівлю 635 автомобілів спеціалізованого призначення «Mitsubishi Outlander PHEV».