Арсен Аваков: Коронавірус. Все досить серйозно – треба діяти зібрано і рішуче!

“Коронавірус. Прошу вас, не потрібно жартувати або кричати, використовувати цю тему для політики. Все досить серйозно – треба діяти! Зібрано і рішуче – не відволікаючись на дурниці. Будемо діяти швидко, чітко і рішуче – скоротимо смертність від впливу вірусу в десятки разів!”

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков сьогодні, 14 березня, звернувся до українців з роз’ясненням прийнятих урядом заходів щодо запобігання поширення зараження вірусом SARS-CoV-2 в Україні і закликав до рішучих і свідомих дій кожного жителя України.

“Ми зробили це вчасно і правильно. Не пізно і не рано. Можливо, навіть трохи страхуючись. Так треба, і, ймовірно, незабаром заходи обмежень будуть ще жорсткіше.

Ми дивимося, як розгортається атака вірусу в Китаї, Італії, Іспанії та інших країнах. Ми, на щастя, одні з останніх на шляху поширення вірусу – тому маємо можливість діяти на випередження. З урахуванням досвіду і помилок інших країн.

Завдання – якомога більше сповільнити поширення вірусу в Україні, мінімізувати джерела вірусного ураження, кваліфіковано лікувати уражених громадян…

Потрібно дати можливість населенню і системі охорони здоров’я відпрацьовувати якісно випадки ураження вірусом, які виникають.

Цим зараз варто займатися всім і кожному – від старшого в родині – до головного в країні!

У найближчі дні лікарні та аптеки будуть насичені засобами захисту – і масками, і антисептиками. Лікарні та медичні установи – в першу чергу. Це проблема – але, Україна заборонила експорт масок і засобів захисту в інші країни. Тут будемо егоїстами – спочатку забезпечимо себе.

Другий день прикордонники та поліція припиняють контрабандні спроби вивозити маски і респіратори українського виробництва за кордон. Дуже швидко будемо їх передавати для використання в Україні.

Запущена спеціальна процедура насичення аптек масками і знезаражувальними засобами. Виділено кошти резервного фонду.

(Для довідки – вчора в США введений режим надзвичайної ситуації – і навіть там, в багатій країні світу, масок на місцях забезпечення для медиків і пацієнтів по їх джерелам – тільки 1% .. – 42 млн., при необхідних близько 42 млрд. Тобто, в разі пандемії, не більше 2-х тижневого запасу тільки в лікарнях).

Урок, який потрібно дуже швидко вивчити і вжити необхідних заходів.

Заходи вжиті. Займаємося. Спекулянтів будемо дуже жорстко карати. І найважливішою нашою зброєю в боротьбі з вірусом є усвідомлення кожною людиною – правил дій в такій ситуації і максимальна соціальна ізоляція в ці дні.

Не потрібно хизуватися і сміятися – це стосується кожного, не тільки вас – потрібно мінімізувати контакти між людьми і дотримуватися гігієни і, тоді, ми знизимо смертність від вірусу дуже серйозно.

При найменших симптомах і підозрі – потрібно самоізолюватись і зв’язатися з медиками по телефону. Пройти тестування.

Дуже скоро тести не будуть проблемою – МОЗ зараз робить все можливе і тестування при алгоритмі контролю і симптомах буде доступно всім.

Тільки 20% заражених людей вимагають госпіталізації, 80% уражених при інструкціях лікаря впораються з хворобою дома (такий досвід інших країн).

5% – вимагають реальної інтенсивної терапії.

1% – вимагають терапії максимальної інтенсивності з підключенням ШВЛ, апаратів штучних нирок і серця.

Ваша дисципліна при нездужанні або навіть ураженні вірусом – якщо у вас легка форма – врятує життя тим 5% і 1%, хто вимагає граничної уваги медиків. Це дуже важливо!

Ізоляція – це те, що кожному з нас просто зробити. І це потрібно зробити.

Вартість вашої дисципліни і ізоляції – дуже висока – це людські життя людей, які живуть поруч з нами і знаходяться в зоні ризику.

Прошу кожного з Вас подбати про старших – нехай вони побудуть вдома, візьміть на себе їх побутові обов’язки поза домом. Це врятує їх життя.

На фото графік, подивіться. Переконайтеся самі, переконайте старших! Дякую!

Медики будуть публікувати інструкції. МВС (поліція, прикордонники, рятувальники і нацгвардія) забезпечать допомогу, порядок і процедуру.

Поборемо цей виклик долі – не сумнівайтеся! Важливо кожному з вас берегти себе і ваших близьких. І тут немає дрібниць.

Залишайтеся оптимістами – прорвемося!”