Арсен Аваков: КОРД прийшов в стратегічно важливі регіони – Донецьку та Рівненську області

35 бійців спецпідрозділів особливого призначення Нацполіції КОРД Донецької та Рівненської областей отримали сертифікати про успішне проходження тренінгового курсу. Крім того, в рамках програми допомоги реформування правоохоронної системи України, американські партнери передали територіальним підрозділам поліції особливого призначення 18 службових автомобілів «Toyota Land Cruiser» і «Volkswagen T6 Transporter».

Міністр внутрішніх справ спільно з партнерами – другим заступником Державного секретаря США Джеймсом Уолшем, керівником відділу технічної допомоги правоохоронним органам України Посольства США Крістофером Смітом сьогодні вручили 35 сертифікатів бійцям підрозділів поліції особливого призначення «КОРД» Донецької та Рівненської областей.

«Я вітаю вас із сьогоднішньою подією. Підрозділи КОРД – це підрозділ, який покликаний боротися з бандитизмом в найгостріших його проявах. Сьогодні вас тут 35 чоловік з двох дуже важливих областей Сходу і Заходу – Донецької та Рівненської. 35 – кращих з кращих. Ми розраховуємо на вас і чекаємо від вас високих результатів», – підкреслив глава відомства.

Навчання поліцейських підрозділу особливого призначення категорії «А» проводилося за методикою підготовки спецназу Адміністрації США по боротьбі з наркотиками, спецназу Прикордонного патруля США і групи спеціального призначення дивізіону «Техаські рейнджери», Служби Маршалів США, за підтримки Уряду США.

«Жорстокий фінальний тренінг і іспит змогли пройти тільки 35 з 42. Критерії професійного відбору – на дуже високому рівні! Як і відповідальність. Все, що ви бачили в масштабних голлівудських блокбастерах на тему підготовки спецназу – це тільки кіно. У житті все набагато жорсткіше!» – зазначив глава МВС.

Поліцейські отримали передові вміння і навички, які будуть застосовуватися під час виконання службових завдань: знищення бандитських формувань, організованих груп і злочинних організацій, затримання членів збройних злочинних груп, збройних особливо небезпечних злочинців, звільнення заручників, забезпечення вогневої підтримки поліцейським при затриманнях підвищеної складності.

Крім того, в день випуску американські партнери передали для потреб «КОРД» 18 автомобілів. 10 автомобілів «Toyota Land Cruiser» і 8 «Volkswagen T6», надані в рамках міжнародної технічної допомоги за програмою «Створення та розвиток підрозділу особливого призначення«КОРД» Національної поліції України. Машини будуть передані до територіальних підрозділів.

 

Довідка:

У тренінговому центрі підготовки поліцейських підрозділів поліції особливого призначення «КОРД» (с. Віта Поштова Києво-Святошинського району Київської області) підготовлено 152 поліцейських підрозділу поліції особливого призначення категорії «А», які продовжили службу в підрозділах ГУНП м.Києва, Київської, Одеської, Харківській, Сумській і Житомирській областей. Поліцейські пройшли відбір з понад 2900 кандидатів, що включав в себе: тестування на визначення рівня фізичної та вогневої підготовки, психологічний тест (MMPI-2), тестування розумових здібностей (ORG-Eiq), тест на комунікабельність (індивідуальне інтерв’ю), 5-денний курс «Витривалості», а також 8-ми тижневий курс підвищення кваліфікації.

Відзначимо, всього заплановано набрати в спецпідрозділ КОРД 2100 поліцейських (група «А» – 1079, група «В» – 329, логістика – 692). Група «А» – бойові загони спеціального призначення, «В» – захист свідків.