Арсен Аваков: КОРД Нацполіція і US MARSHAL: Програма захисту свідків отримала сьогодні перших інструкторів!

Міністр внутрішніх справ України повідомив про завершення навчання першої групи інструкторів для навчання бійців спецпідрозділу НПУ КОРД, які будуть виконувати захист свідків в судовому провадженні.

У церемонії вручення сертифікатів взяли участь Прем’єр-міністра України Арсеній Яценюк, Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, голова Національної поліції України Хатія Деканоїдзе і Надзвичайний і повноважний посол США в Україні Джеффрі Пайетт.

Глава відомства підкреслив, що це спільний проект Національної поліції України та Служби Маршалів США.

Навчання українських тренерів тривало два тижні. Проводили його інструктори Служби маршалів США за спеціально розробленою програмою з підготовки поліцейських, з огляду на потреби спецпідрозділу в Україні. Зокрема, бійці освоїли нові методики вогневого ураження цілей, навчилися професійно евакуювати «свідків» і, при необхідності, надати їм першу медичну допомогу.

«Хлопці, які сьогодні стали сертифікованими інструкторами КОРД – в минулому бійці добровольчих батальйонів МВС і співробітники Управління швидкого реагування «Сокіл», – повідомив міністр.

Глава МВС повідомив, що 17 осіб були відібрані з 943 кандидатів – за результатами показників фізичної та вогневої підготовки. Але головне – за результатами поглиблених психологічних тестів, «поліграфа» і співбесіди.

Середній вік курсантів – 30 років.

«Вас всього 17 інструкторів. Ви – одні з найважливіших людей, так як перші серед інструкторів підрозділу «В» по захисту свідків. Тепер від вас залежить, якої якості будуть підрозділи в нашій Національній поліції в складі «Корд», – звернувся міністр внутрішніх справ до інструкторів КОРД.

«Найближчим часом інструктори, які отримали сьогодні американські сертифікати, почнуть підготовку кандидатів в підрозділи, які будуть забезпечувати захист свідків в судовому провадженні. Реформа МВС – крок за кроком!» – зазначив Арсен Аваков.