Арсен Аваков: Конкурс на посаду глави НПУ – логічний крок реформи МВС, вибудовування лінії довіри між суспільством і поліцією

Міністр внутрішніх справ оголосив про проведення консультативного конкурсу на посаду Начальника Національної поліції України.

«Я, як міністр внутрішніх справ, несу відповідальність за професіоналізм, ефективність і законність діяльності правоохоронної системи країни і повинен бути впевнений, що безпека особистості, суспільства і держави перебуває під контролем професійного керівника Національної поліції України», – заявив глава відомства.

Міністр підкреслив, що оголошує конкурс щоб уникнути політичних спекуляцій на тему призначення глави НПУ.

Глава МВС зазначив, що згідно з частиною 2 статті 21 Закону України «Про Національну поліції» начальник поліції призначається на посаду і звільняється з посади Кабінетом Міністрів України за поданням Прем’єр-міністра України відповідно до пропозицій міністра внутрішніх справ України. Тобто, призначення на посаду керівника Національної поліції України, згідно із законодавством, не передбачає проведення конкурсу.

Однак, з огляду на той факт, що до людини, яка обійме посаду голови Національної поліції України, має бути беззастережна довіра як українського суспільства, так і міжнародного політикуму, міністр внутрішніх справ прийняв рішення про проведення консультативного конкурсу для діючих поліцейських на заміщення цієї посади.

 

«Щоб уникнути політичних спекуляцій і проведення чесного і відкритого відбору кандидата на посаду керівника поліції, я створив Консультативну комісію Міністра, в яку будуть запрошені професійні експерти з міжнародного корпусу наших стратегічних партнерів – США, Канади, Консультативної місії ЄС в Україні (EUAM) і авторитетних експертів від української громадськості», – зазначив Арсен Аваков.

Крім того, міністр акцентував увагу, що в даний час діють спрощені критерії відбору кандидатів на цю посаду, але з 1 січня 2017 року вимоги істотно зростуть згідно з частиною 5 статті 21 Закону України «Про поліцію».

Кандидатура головного поліцейського України повинна відповідати таким параметрам:

1) відповідати загальним умовам вступу на службу в поліцію;

2) вища повна юридична освіта;

3) стаж роботи в галузі права не менше 7 років;

4) досвід роботи на керівних посадах не менше 5 років.

Міністр повідомив, що відбір буде здійснюватися Комісією на підставі результатів кваліфікаційних іспитів і співбесіди. Після фінальної співбесіди Консультативна комісія запропонує найбільш гідних кандидатів на посаду голови Національної поліції за своїми професійними, діловими і людськими якостями.

«Після цього кращий з відібраних кандидатів буде запропонований мною на розгляд Кабміну. Умови конкурсу оголосимо найближчим часом. Твоя нова поліція отримає керівника, який відповідає соціальному запиту суспільства на довіру і професіоналізм. Тут немає місця політиці, ця реформа не для політиків – вона для тебе!», – підкреслив Арсен Аваков.