Арсен Аваков: КМУ підтримав ініціативи МВС щодо впровадження цифрових водійських посвідчень і віртуальних номерних знаків

Сьогодні, 23 жовтня, Кабінет Міністрів України прийняв постанову про введення електронного посвідчення водія та свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу. А також підтримав проект закону про спрощення процесу присвоєння і видачі номерних знаків.

Державні онлайн-послуги для водіїв, які надаються МВС, стануть елементами «держави в смартфоні». Вже незабаром мобільний додаток з цими послугами запрацює на базі порталу «Дія», який об’єднає в єдиному електронному форматі всі держпослуги для громадян і бізнесу.

Міністр внутрішніх справ зазначив, що в даний час підтвердженням наявності у водія права на керування транспортним засобом є посвідчення водія та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, технічний опис яких затверджено відповідною Постановою КМУ. У разі відсутності при собі цих документів до водія застосовується адміністративне стягнення.

«Тільки за 9 місяців цього року до адміністративної відповідальності за ці порушення притягнуто близько 160 тис. чоловік. Тому ми пропонуємо за бажанням громадянина і за допомогою відповідного мобільного додатка «Дія» генерувати електронні права і техпаспорт. Такі електронні документи будуть мати рівнозначну юридичну силу, а також ідентифікувати громадянина. Поліція повинна залучати до відповідальності не за відсутність при собі прав або техпаспорта, а за відсутність законних підстав на керування авто», – сказав Арсен Аваков.

Проект розроблений МВС спільно з Мінцифри в рамках стратегії “Держава в смартфоні”. Правоохоронці готують відомчий алгоритм, а колеги розробляють мобільний додаток.

Запустити “Дію”  планується в грудні нинішнього року.

Ще одним нововведенням стане впровадження віртуальних номерних знаків. Проект закону передбачає зміну процесу реєстрації транспортних засобів – максимальне спрощення процесу присвоєння і видачі номерних знаків. Законопроект сьогодні підтримав Кабмін і направив на розгляд до Верховної Ради України.

«При реєстрації транспортних засобів громадянин міг вибрати номерний знак виключно з переліку в цьому сервісному центрі. Люди були обмежені в можливості вибору номерного знака для транспортного засобу, а держава витрачала бюджетні кошти на придбання, зберігання і передачу між сервісними центрами і ЦНАП виготовлених номерів. Вигравали від цього тільки корупціонери, які «допомагали» вибрати «красивий» номер, а також великі монополісти – виробники номерів», – заявив міністр.

Арсен Аваков зазначив, що при реєстрації транспортного засобу людина буде отримувати свідоцтво про його реєстрацію з обраним номерним знаком, а після зможе замовити у будь-якого виробника потрібний номер. Головна вимога – відповідність номерного знака ГОСТу.

«Крок за кроком ми розширюємо кількість сервісів МВС, впроваджуємо онлайн технології. Крок за кроком ми йдемо по шляху реформи, орієнтованої на ваші інтереси! МВС стає комфортним і дружнім цивільним офісом» – заявив Арсен Аваков.