Арсен Аваков: Ключове питання нашої робочої поїздки до США – протидія гібридній війні з Росією

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков розпочав п’ятиденний робочий візит до Сполучених Штатів Америки. В робочій програмі заплановані зустрічі із представниками Державного департаменту США, Федерального бюро розслідувань та низка зустрічей щодо спільних дій американських та українських правоохоронців в боротьбі із організованою злочинністю.

«Наш візит до США включає, безумовно, як політичні питання, так і ті, що стосуються діяльності МВС. Ключова тема – протидія російській гібридній війні. Ми готові переймати досвід багатьох передових країн, але у питанні протидії гібридній війні Росії весь світ може повчитися у нас. Крім того ми приділимо увагу посиленню співпраці з ФБР у протидії організованій злочинності, зокрема російській, та її вплив на процеси у світі. Це дуже важливо для України на тлі нинішніх подій у Великій Британії, хімічної атаки на мирне населення у Сирії, втручання у виборчі процеси та кіберзагрози», – повідомив Арсен Аваков.

Також під час візиту до США, заплановано підписання Меморандуму про співпрацю між Національною поліцією України та Управлінням боротьби із наркотиками Міністерства юстиції США (Drug Enforcement Administration), відвідування правоохоронних навчальних закладів та ряд зустрічей із представниками поліцейських підрозділів та сенаторами США.

У першій день робочого візиту, 15 квітня 2018 року, у складі делегації на чолі з міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим відбулося покладання квітів до Меморіалу жертв Голодомору – Геноциду 1932 – 1933 років.

«Я був дуже вражений, коли тут у Вашингтоні українська громада встановила такий великий монумент. Це дуже символічно, що пам’ятник жертвам Голодомору у США розташований поряд із Капітолієм. Вкрай важливо, що скорботу за загиблими та пам’ять про злочин розділяють разом із Україною в усьому світі. Я дякую всім тим, хто займався встановленням монументу і особливо голові Крайового комітету США з визнання Голодомору Геноцидом Михайлу Савківу. Це дуже важливо, що ми розпочинаємо наш візит саме з цього місця», – зазначив очільник МВС.

Довідка:

Пам’ятник жертвам Голодомору 1932 – 1933 (The Holodomor Memorial to Victims of the Ukrainian Famine-Genocide) – меморіал  пам’яті жертв масового голоду на Україні, розташований в столиці США – Вашингтоні (округ Колумбія).

Рішення про спорудження меморіалу прийняв в 2006 році Президент США Джордж Буш-молодший за підтримки конгресменів. Пам’ятник став результатом тривалої роботи української громади в США за визнання масового голоду на Україні (Голодомору) актом Геноциду.

У 2009 році у відкритому конкурсі на створення монумента переміг проект архітектора Лариси Курилас, американки українського походження. Будівництво велося за рахунок державного бюджету України та приватних пожертв в період 2014-2015 рр.

Меморіал являє собою бронзовий барельєф із зображенням пшеничного поля, колоски якого поступово зникають до кінця композиції, що символізує голод. Пам’ятник оформлений написами українською та англійською мовами. Зворотний бік монумента, виконаного з граніту, оформлений мотивами української народної вишивки з робіт Василя Кричевського.

Урочиста церемонія відкриття меморіалу відбулася 7 листопада 2015 року. На ній зібралося понад 5 тис. канадських і американських українців у вишиванках, які виконували американські і українські національні гімни.