Арсен Аваков: Керівництво «Миколаївського морського торгового порту» причетне до розтрати 45 млн. бюджетних коштів

Міністр внутрішніх справ повідомив, що в даний час слідчі Генеральної прокуратури спільно з оперативниками Департаменту захисту економіки Нацполіції (ДЗЕ НПУ) проводять 26 санкціонованих обшуків на території порту.

Слідчі Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки ГПУ і оперативники Департаменту захисту економіки НПУ виявили факти розтрати державних коштів керівництвом «Миколаївського морського торгового порту». В рамках кримінального провадження було встановлено, що посадові особи регіонального відділення Фонду державного майна України по Миколаївській області та експерти-оцінювачі уклали договори оренди з комерційними структурами, які були невигідні державному підприємству «Миколаївський морський торговельний порт». Згідно операцій, нерухоме майно передавалося в оренду за заниженою ринковою вартістю.

Крім того, протягом 2012-2013 рр. посадові особи держпідприємства перерахували кошти на рахунки підконтрольних їм фірм за проведення інженерно-поглиблючих робіт, вартість і обсяги яких штучно завищили.

Протиправні дії посадових осіб завдали державі збитків майже на 45 мільйонів гривень.

Провадження відкрито відразу за кількома статтями Кримінального кодексу України: ч.5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч.2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем), ч.2 ст. 366 (службове підроблення) та ч.2 ст. 367 (службова недбалість).

Арсен Аваков також повідомив, що в даний час слідчі ГПУ і оперативники ДЗЕ НПУ проводять 26 санкціонованих обшуків на території «Миколаївського морського торгового порту», в офісах підконтрольних організацій, а також за місцем проживання керівництва держпідприємства і комерційних структур.