Арсен Аваков: Канада поруч з Україною в протистоянні з російською агресією і в поліцейській реформі

Міністр внутрішніх справ України взяв участь в конференції «Гібридна війна проти України» 6 грудня 2016 року в Оттаві, Канада. У заході брали участь посли, військові аташе дипломатичних місій, парламентарії та чиновники Канади.

«Росія, яка веде гібридну війну, здійснює силову операцію за підтримки недержавних виконавців: бойовиків, груп місцевого населення та громадських радикальних організацій, зв’язок з якими формально повністю заперечується. Саме це сталося на Донбасі і в Криму», – повідомив Арсен Аваков.

Міністр внутрішніх справ України підкреслив, що особливістю конфлікту на Сході України є потужна інформаційна складова, яку по праву можна вважати інформаційно-психологічною війною.

«Така війна спочатку перемагає розум і тільки потім території. Як показує час, Росія взяла цю теорію на озброєння і з успіхом для себе використовує її у своїй агресивній зовнішній політиці по відношенню до України, Грузії та інших країн», – зазначив глава відомства.

Глава МВС вважає, що соціальні та гуманітарні проблеми, породжені цією війною, доведеться вирішувати досить тривалий час вже після закінчення військового конфлікту.

«Проблеми соціального плану увійдуть як вагомі складові специфічного  феномену «гібридного світу», з яким українському суспільству, народу і нації жити доведеться ще дуже довго. Якщо з гібридною війною українці більш-менш знайомі, то гібридний світ може стати найближчим часом предметом спекуляцій і конспірологічних теорій», – додав міністр.

 В рамках офіційного візиту в Канаду, глава МВС України, провів 6 грудня 2016 року робочі зустрічі з міністром з питань працевлаштування та соціальної політики Канади Мері-Енн Мігічук і міністром міжнародного співробітництва Марі-Клод Бібо.

В ході зустрічей обговорювалися результати і перспективи співробітництва двох країн.

«Нам важливо відчувати, що Канада – поруч з Україною в протистоянні з російською агресією, в позиціонуванні на міжнародній арені, а також у  поліцейській реформі», – зазначив глава МВС.