Арсен Аваков: Кабмін прийняв постанову про заборону експорту українського спирту

Кабінет міністрів України прийняв рішення заборонити експорт етилового спирту, на основі якого виробляються дезінфікуючі засоби. Крім того, будуть зняті квоти, які раніше обмежували обсяги виробництва спиртозаводів.

Про це сьогодні, 25 березня, під час брифінгу заявив глава МВС Арсен Аваков.

«Наразі в умовах пандемії і, як наслідок, дефіциту антисептиків, лікарі запевняють, що 70% спирту досить для того, щоб вбити всі бактерії на руках. Тому прийнято рішення, що всі заводи з виробництва спирту відкриваються і будуть працювати в повній мірі. Я думаю, що найближчим часом ми забезпечимо дезінфекторами всю країну за дуже доступною для кожного громадянина ціною», – повідомив міністр.

Вивозити етиловий спирт з України заборонено мінімум до 1 червня 2020.

Також глава МВС зазначив, що спирт в умовах всесвітньої боротьби з коронавірусною інфекцією – це наша міжнародна валюта.

«Найближчими днями, коли наситимо свій ринок спиртом і дезінфікуючими засобами, ми зможемо допомагати тим країнам, які опиняться у важкій ситуації, як Італія або Іспанія. У той же час ми зможемо обмінювати наш конкурентний товар на те, що потрібно Україні, – апарати ШВЛ, маски тощо. У ситуації, що склалася, – це наша перевага, і ми будемо її використовувати», – заявив Арсен Аваков.