Арсен Аваков: Кабмін одноголосно затвердив Сергія Князєва главою Національної поліції України! Вітаю і бажаю служити з честю!

Міністр внутрішніх справ також повідомив про кадрові зміни в структурі відомства: Уряд прийняв рішення про призначення першим заступником міністра внутрішніх справ Сергія Ярового, пост заступника міністра зайняв Вадим Троян.

Нагадаємо, раніше міністр внутрішніх справ Арсен Аваков вніс на Кабінет міністрів кандидатуру – начальника Департаменту карного розшуку НПУ Сергія Князєва. Сьогодні Уряд підтримав дану ініціативу.

«Я запропонував цю кандидатуру за результатами Консультаційного конкурсу, ініційованого мною, який проходив з 15 грудня 2016 року по 6 лютого 2017 року. Після обробки документів, за рішенням Конкурсної комісії, до участі було допущено 46 осіб. Після етапу тестування кожен з 10 набрали максимальну кількість балів пройшов співбесіду з членами Комісії. За підсумками всіх етапів члени комісії рекомендували мені на вибір 3 кандидатури на Главу Національної поліції України. З огляду на їх думку, я запропонував Кабміну призначити керівником Нацполіції Князєва Сергія Миколайовича», – повідомив Арсен Аваков.

Процедура відбору враховувала оцінку професійного досвіду кандидатів, їх мотивації і планів, результати тестування і інтерв’ювання. Загалом, надійшло 70 заявок на участь в конкурсі, але 24 кандидата не відповідали необхідним кваліфікаційним вимогам до посади, обумовленим законом про Національну поліції. 46 конкурсантів були запрошені на кваліфікаційне тестування, яке проходило 24 січня. Три кандидати відмовилися від подальшої участі в конкурсі, і тестування пройшли тільки 43 кандидати. Виходячи з резюме, мотиваційних листів та результатів тестування, шляхом голосування було обрано десять кандидатів.

Наступний етап – інтерв’ю, проводилися з 30 січня по 3 лютого. 4 лютого комісія обговорила підсумки інтерв’ю і вибрала трьох кращих кандидатів, після чого провела серед них рейтингове голосування. За його результатами комісія рекомендувала міністру внутрішніх справ Бушуєва Костянтина Володимировича, Вишневського Андрія Володимировича та Князєва Сергія Миколайовича в якості кандидатів, придатних на пост керівника Національної поліції України.

Відзначимо, до сьогоднішнього дня генерал поліції Сергій Князєв очолював Департамент карного розшуку НПУ. З 1995 року системно працював у карному розшуку – від оперуповноваженого в Білій Церкві до начальника управління карного розшуку в Київській області. Має ступінь кандидата юридичних наук. За мужність і героїзм, проявлені при захисті суверенітету і територіальної цілісності України в грудні 2014 року Сергій Князєв нагороджений Орденом Данила Галицького.

«Протягом останніх трьох років Сергій Князєв ефективно працював в найскладніших областях, очолював обласні управління поліції в Закарпатській, Рівненській областях, працював у Київській та Донецькій. Я сподіваюся, що генерал поліції Князєв, маючи досвід «роботи на землі», високий особистий авторитет, зарядженість на реформи, відмінний послужний список в карному розшуку і справжній бойовий досвід – найкраща кандидатура для Голови Національної поліції України. Вітаю його з призначенням і бажаю служити з гідністю і честю», – зазначив Арсен Аваков.

Крім того, на сьогоднішньому засіданні Кабінету Міністрів першим заступником глави МВС призначений Сергій Яровий, заступником міністра – Вадим Троян.

«Я хочу подякувати Уряду і особисто Прем’єр-міністру Володимиру Гройсману за підтримку Національної поліції, Міністерства внутрішніх справ і наших реформ. Хочу нагадати, що поліпшення матеріального і технічного забезпечення поліції – рішення, яке особисто прийняв Прем’єр-міністр в останньому кварталі 2016 року, і це вплинуло на наші показники», – заявив глава правоохоронного відомства.

Довідка:

До складу Консультативної комісії конкурсу на пост глави Нацполіції увійшли три міжнародних експерта і три члени авторитетних неурядових організацій:

– Мікаел Люнгбо – незалежний експерт з верховенства права, політичних питань і питань перехідного правосуддя, який працював в місіях Ради Європи, Європейського Союзу, Європейської Комісії та інших міжнародних організаціях. Довгий час був експертом данського Гельсінського комітету з прав людини. Юрист з великим досвідом роботи (36 років) в прокуратурі Данії, в якості комісара поліції, в Верховному суді Гренландії, був заступником начальника датської Служби національної безпеки;

– Джон Монтані – старший радник з правоохоронних питань Офісу Програми ICITAP в Україні. Має понад 32 роки стажу роботи в правоохоронних органах США, пройшов шлях від патрульного офіцера до керівника поліції м. Калвер (штат Каліфорнія, США). Має досвід роботи в органах прокуратури і міжвідомчих робочих групах. З 2003 року працює радником Програми ICITAP. За цей період він консультував правоохоронні органи Лівії, Таїланду, Індонезії та України з питань професійної підготовки, лідерства, міжвідомчого співробітництва та координації.

– Джозеф Макаллістер – консультант програми допомоги Уряду Канади в підготовці кадрів поліції (PTAP). Ветеран Канадської королівської кінної поліції (34 роки служби), працював на локальному та міжнародному рівнях у всіх сферах поліцейської діяльності, був задіяний в різних сферах правоохоронної діяльності, в тому числі розслідування вбивства і боротьбу з тероризмом;

 – Євген Захаров – засновник Української Гельсінської спілки з прав людини, директор Харківської правозахисної групи;

 – Роман Романов – директор програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження»;

– Віталій Портников – журналіст і публіцист.