Арсен Аваков: Інтерпол офіційно відмовив Росії в запиті на міжнародний розшук Арсенія Яценюка

Міністр внутрішніх справ повідомив, що Інтерпол взяв до уваги звернення МВС України і виніс офіційне рішення – відмовити в клопотанні РФ про оголошення екс-прем’єр-міністра Яценюка в міжнародний розшук з метою арешту та екстрадиції.

Нагадаємо, що МВС України отримало копію звернення правоохоронних органів РФ в Генеральний секретаріат Інтерполу в Ліоні із запитом про оголошення А. П. Яценюка в міжнародний розшук з метою арешту та його подальшої екстрадиції в РФ. Арсеній Яценюка нібито звинувачується в «участі в озброєній банді», «умисному вбивстві двох або більше люди, вчиненому за попередньою змовою групи осіб» і «замах на умисне вбивство двох або більше люди, вчинені за попередньою змовою групи осіб».

20 квітня 2017 року міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков звернувся з офіційним листом до Генерального секретаря Інтерполу Юргена Штока. У листі міністра були викладені вичерпні факти, що підтверджують застосування тортур і порушення прав незаконно заарештованих громадян України, що чітко вказує на недостовірність отриманих під тиском, нібито, «свідків» зокрема щодо Арсенія Яценюка. Арсен Аваков запевнив генсека Інтерполу в тому, що Яценюк ніколи не бував в Чечні, не брав участі ні в яких збройних конфліктах, в зазначений російськими слідчими період проживав, навчався і працював на території України.

«Клопотання РФ в Інтерпол про арешт Арсенія Яценюка – це повний абсурд і не що інше, як спроби політично вмотивованого переслідування. Із задоволенням і повагою констатую, що Інтерпол – як адекватна і солідна міжнародна правова організація – відповідно до свого протоколу взяла до уваги моє звернення і відмовила в безглуздому клопотанні Російської Федерації» – повідомив міністр.

Арсен Аваков відзначив, що створений російським слідчим комітетом інформаційний привід тільки ще раз приверне увагу міжнародної громадськості до факту незаконного арешту і застосування тортур в російських в’язницях до Миколая Карпюка та Станіслава Клиху.