Арсен Аваков: Інтегрована система охорони кордону на 40 км ділянці загону буде завершена до кінця року

Сьогодні, 24 червня, в рамках програми інженерно-технічного облаштування українсько-російського кордону в Дворічанському районі Секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов і міністр внутрішніх справ Арсен Аваков відкрили реконструйований відділ прикордонної служби «Тополі».

В ході візиту Секретар РНБО та глава МВС проінспектували інженерно-технічне облаштування кордону, оглянули технічні засоби, які використовуються загоном, службові приміщення, а також житло, в якому будуть жити сім’ї прикордонників.

Ділянка відповідальності підрозділу обладнана системою «Інтелектуальної кордону». Уздовж всієї ділянки встановлені відеокамери, дані з яких виводяться на центр управління службою, облаштований протитранспортний рів, загороджувальний паркан і рокадна дорога.

Секретар РНБО Олександр Турчинов підкреслив, що саме тут починається межа цивілізованої Європи, тому вона має бути надійно оснащена і захищена від країни агресора.

У свою чергу, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив, що інтегрована система охорони державно кордону на 40-кілометровій ділянці загону буде завершена в 2017 році.

«Держприкордонслужба готова повністю перекрити харківську частина кордону в рамках програми «Європейський вал». Для цього будуть використовуватися кошти, виділені в цьому році – близько 200 млн. грн. Додатково передбачається ще 300 млн. грн., виділених проектом коригування бюджету, який затвердив Парламент. Це дозволить забезпечити усю харківську ділянку кордону інтелектуальними вишками, сейсмічним кабелем, інженерним облаштуванням так, щоб жоден метр не залишився без контролю прикордонників», – зазначив Арсен Аваков.

Глава МВС додав, на облаштування нового підрозділу прикордонної служби та ділянки відповідальності з державного бюджету було виділено: більш 13,5 млн. – на будівництво адміністративних приміщень та службового житла для персоналу відділу, 62 мільйони гривень – для установки лінійних споруд та відео-технічного спостереження, і близько 14 млн. грн. – на облаштування опорного пункту, у який вміщується 60 чоловік.

Відкриваючи новий підрозділ в рамках програми інженерно-технічного облаштування українсько-російського кордону Секретар РНБО та міністр внутрішніх справ України вручили двом прикордонникам Грамоту Верховної Ради і Подяку від Прем’єр-міністра. А 8 військовослужбовців, що проходять службу в даному підрозділі, отримали з їх рук сертифікати і ключі від упорядкованого службового житла.

 

 

 

Довідка:

Відділ прикордонної служби «Тополі» Харківського прикордонного загону створений 12 травня 2008 року. З 5 лютого 2013 відділ передислокований в н.п. Тополя Дворічанського району Харківської області.

Відділ охороняє сухопутну ділянку кордону протяжністю – 39,81 км.
Прикордонний контроль здійснюється в пунктах пропуску:
• «Тополі» з пунктами контролю на залізничних станціях «Куп’янськ – Вузловий» і «Куп’янськ – Сортувальний» (міжнародний, залізничний, пасажирський, вантажний).
• «Піски» (автомобільний, міждержавний)

Пристрій державного кордону:
• рів довжиною 32 км;
• контрольно-слідова смуга протяжністю 18 км;
• стаціонарні спостережні вежі – 4, 3 з них переобладнано для ведення тепловізійного спостереження вночі);
• приховані пости спостереження – 3;
• металевий паркан – до 5 км;
• вертолітний майданчик з твердим покриттям 1;
• рокадна дорога – до 11 км;
• місця тривалого несення служби прикордонними нарядами – 2.
• на ділянці відділу обладнаний опорний пункт на 60 чол.
• бойова колісна машина «Тритон» – 1 од.

Під час облаштування адміністративної будівлі та житла для персоналу відділу «Тополі» вони були обладнані всім належним санітарним устаткуванням. Будівля забезпечено холодною і гарячою водою, електроживленням, теплопостачанням, вентиляцією і каналізацією. Встановлено систему пожежної сигналізації.