Арсен Аваков: Інспірована справа проти Тетяни Чорновол – помста адвоката Януковича

Арсен Аваков вважає кримінальну справу відносно депутата Верховної Ради VIII скликання Тетяни Чорновол, якій Держбюро розслідувань в п’ятницю, 10 квітня, вручило підозру в убивстві, політично мотивованим. Політик заявив, що ця справа є помстою з боку адвоката колишнього президента Януковича, який втік до Росії після перемоги Революції Гідності.

«Адвокат Януковича, пан Бібіков. Ви наплювали на конфлікт інтересів, як керівник ДБР і інспірували справу проти Тетяни Чорновол – особистого ворога Януковича. Немає справи, є тільки ваша жага помсти. Це неприпустимо!” – відреагував Арсен Аваков на своїй сторінці в Facebook.

Політик нагадав, що і під час Евромайдану і з початку військової агресії РФ проти України Тетяна Чорновол завжди перебувала на передовій в найгарячіших точках.

«Я підписував наказ про відправку її чоловіка на фронт. Ми всі оплакували його загибель – великої красивої людини і патріота … ми ховали його і ставили йому пам’ятник у рідному місті .. говорили, пригнічуючи сльози … синові Тані – за батька вручали орден … Таня відмовилася від квартири, як вдова загиблого – «навіщо нам зайве … буду жити і далі в хаті з дітьми та батьками»», – йдеться в повідомленні.

«Мені соромно, що сьогодні всі ми допустили таке проти Чорновол», – підкреслив Арсен Аваков.

За його словами, непідсудних в країні немає – і бути не повинно. Все – і герої, і прокурори повинні відповідати на пред’явлені звинувачення, проте політично мотивоване переслідування в демократичній країні – неприпустимо.

«Але те, що відбувається по відношенню до Тані – неадекватно і ганебно. Карати Чорновол підлістю не можна», – зазначив політик.

Міністр додав, що теж був на Майдані 18 лютого 2014 року і запропонував влаштувати обшуки і у нього.

«Я такий же, як Таня, – приходьте до мене, чекаю. Спробуйте. А краще підіть до біса з держслужби, або до Януковича назад. Не заважайте президенту відбудовувати країну. І так непросто!» – написав Арсен Аваков,

Довідка:

За версією ДБР 18 лютого 2014 Тетяна Чорновол брала участь в підпалі будинку в центрі Києва на вулиці Липська, де знаходився офіс Партії регіонів. В результаті пожежі загинув співробітник офісу Володимир Захаров.

Дії Чорновіл ДБР, за санкцією заступника директора ДБР Олександра Бабікова, кваліфікувало за п.п. 5, 12, ч. 2 ст. 115 Кримінального кодексу – умисне вбивство, вчинене за попередньою змовою групою осіб.

10 квітня в будинок до Чорновол у селі Гора під Борисполем ДБР провело обшук, в ході якого були вилучені особисті речі та оргтехніка. Державне бюро розслідувань заявило також про вилучення зброї. Тетяна Чорновол провину у вбивстві не визнає.

Національне агентство з питань запобігання корупції встановило, що заступник директора Державного бюро розслідувань Олександр Бабіков раніше здійснював захист колишнього президента Віктора Януковича як адвокат.