Арсен Аваков: Ідеологія інституту поліцейських офіцерів громади “Я завджи ТУТ!” – себе повністю виправдовує

Протягом 2020 року проект “Поліцейський офіцер громади” охопить всю країну. Про це сьогодні, 18 липня, заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Нагадаємо, 28 травня 2019 року голова МВС представив наступний крок розвитку Національної поліції України – інститут поліцейського офіцера громади. Мета проекту – забезпечити кожну територіальну громаду офіцером поліції, який буде жити і працювати безпосередньо на території своєї громади. Передбачається, що проект охопить 30 тис. населених пунктів, де проживають майже 28 млн. громадян.

«До кінця нинішнього року планується запустити проект в 802 об’єднаних громадах, а протягом 2020 року – охопить всю країну. За межами великих міст – де будуть працювати поліцейські офіцери громади – проживає 2/3 населення України. І кожен отримає якісний і сучасний поліцейський сервіс! І … я дуже радий, що серед наших поліцейських – все більше і більше людей живих, з почуттям обов’язку і почуттям гумору!»- заявив Арсен Аваков.

Відзначимо, що перші 34 офіцера вже заступили на службу в Дніпропетровській області, крім того в травні стартував набір кандидатів на посади офіцерів громади в Кіровоградській області.

Міністр оприлюднив добовий звіт офіцера громади з внутрішнього робочого чату:

«Отже, за сьогодні все за планом))). Спочатку взяв списки по проекту «Чужий». Потім прийшов в дитячий сад (думав «Рено» розберуть на запчастини). Потім надрукував матеріали, завтра здам на підпис. Пізніше разом з представниками ОТГ вручили попередження тим, хто не дотримується правил благоустрою. Примирив дві сім’ї та надав консультації ще чотирьом громадянам. Поспілкувався з двома людьми з порушеною психікою. Спочатку був пригнічений, потім відпустило. Викликав до себе довіру шести бабусь (тепер їх боюся, тому що вони хочуть мене бачити у себе на Днях народженнях, а я одружений). Єдине, що мене бентежить – це відсутність протоколів (мабуть звичка). Тому прошу розвіяти сумніви. До речі, пан, на якого я вчора склав протокол за ст. 152 КУпАП, сьогодні наполегливо косив бур’яни і у дворі, і на присадибній ділянці. Хоча в це його сусіди не вірили».

Арсен Аваков, підкреслив, що закладена в основу проекту ідеологія: “Я завджи ТУТ!” – себе повністю виправдовує.

«Сьогодні можна говорити про перші – позитивні! – результати. Ідеологія, яку ми заклали в основу проекту: “Я завджи ТУТ!” – себе виправдовує. Замість невловимого дільничного, який більшу частину часу зайнятий комунікацією з райвідділом і паперовою роботою, поліцейський офіцер громади орієнтований на спілкування з людьми, превенції та подання поліцейського сервісу. Він забезпечений транспортом, технікою і робочим місцем. А найголовніше, показник якості роботи – довіра людей. Сама громада вирішує, продовжувати контракт зі своїм офіцером чи ні. Офіцер поліцейської громади живе і працює поруч з людьми, впізнаваний і доступний, він завжди готовий прийти на допомогу в будь-яку хвилину!»- підсумував глава МВС.