Арсен Аваков: ID-картка з КЕП – новий інструмент для електронних послуг

Сьогодні, 5 лютого, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков презентував нову опцію – можливість інтеграції кваліфікованої електронного підпису (КЕП) на ID-карту. Нова послуга безкоштовна і надає низку переваг в електронному сервісі державних органів і бізнесу.

«Сьогодні ми представляємо ID-карту як носій електронного підпису. Це передбачає широкий спектр можливостей: зчитування даних усіма операційними системами, перевірка достовірності даних, інструмент автоматизованої ідентифікації та надійного захисту. Ви зможете користуватися електронними сервісами, як державного органу, так і бізнесу. У тому числі це дає можливість підприємцям зареєструвати свій бізнес. Тепер кваліфікований електронний підпис на ID-карту можуть безкоштовно отримати всі власники ID», – повідомив Арсен Аваков.

Першим громадянином України, який скористався безкоштовною послугою міграційної служби, став Президент України. Його кваліфікований електронний підпис був записаний на чіп нового паспорту у формі ID-карти, який він отримав замість старого паспорта-книжечки.

“Сьогодні Президент України приєднався до 4,4 млн. українців, які вже оформили собі паспорти у вигляді ID-картки. Він став першим, хто отримав кваліфікований електронний підпис (КЕП) на чіп ID-картки. З сьогоднішнього дня кожен власник ID-картки може отримати КЕП. Welcome у сучасну цифрову Україну! “- сказав Арсен Аваков.

Глава МВС зазначив, що ID-карта видається на основі Єдиного державного реєстру. Документ має надійний захист, містить біометричні дані і дані обміну між усіма держреєстрами.

Послуга запису КЕП в ID-паспорт доступна для громадян України, які досягли 18-річного віку. Термін дії сертифікатів ключів КЕП складе 2 роки. Зараз цей сервіс можна отримати двома способами:

– відразу після отримання нової ID-карти – в територіальному підрозділі ДМС за місцем реєстрації особи;

 – записати на раніше видану ID-карту – в будь-якому територіальному підрозділі ДМС, незалежно від місця реєстрації.

ВАЖЛИВО: для запису кліків на чіп ID-карти знадобиться PIN-код (PIN 2), який особисто вказує власник ID-карти при її отриманні.

Відзначимо, що оформлення КЕП і внесення його на чіп ID-картки не є обов’язковим і здійснюється за бажанням. Однак, в разі відмови власника ID-карти отримати КЕП, він не зможе скористатися всіма перевагами цифрового паспорта.

Нагадаємо, що ДМС видає біометричні документи з 2015 року. Вже оформлено понад 15 млн. іноземних біометричних паспортів. Також в 2016 році ми ввели нову ID – карту. Сьогодні в Туреччину і Грузію українці можуть безперешкодно в’їжджати за внутрішніми ID – паспортами. Переговори з іншими країнами про безперешкодний в’їзд на їх територію наших громадян по ID тривають.

Довідка:

Кваліфікований електронний підпис (КЕП) – це вдосконалений електронний підпис, за допомогою якого можна отримати доступ до інформаційних державним системам і користуватися електронними сервісами. КЕП має таку ж юридичну силу, як і власноручний підпис.

Перелік систем України, де приймається КЕП:

  •     Петиції Президенту України;
  •     Електронний кабінет платника;
  •     Електронні послуги Міністерства юстиції;
  •     Міністерство соціальної політики (допомога при народженні дитини, призначення житлової субсидії);
  •     Адміністративні послуги Міністерства внутрішніх справ;
  •     Послуги державного земельного кадастру;
  •     Система електронної взаємодії органів виконавчої влади;
  •     Портал держзакупівель;
  •     Державна служба статистики;
  •     Сайт публічних закупівель ProZorro

  Перелік послуг, доступних за допомогою КЕП – кваліфікованого електронного підпису – стає дедалі більше.