Арсен Аваков: я підтримую частковий вихід з карантину, але обмеження треба знімати грамотно

Необхідно ретельно підготуватися до ослаблення карантинних обмежень. Критично важлива відповідальність місцевої влади та громадян. Про це повідомив міністр внутрішніх справ на позачерговому засіданні Уряду, в понеділок, 4 травня.

«Я підтримую поетапне зняття обмежень і частковий вихід з карантину з 11 травня. Необхідно грамотно і акуратно знімати карантинні обмеження», – сказав Арсен Аваков

За словами міністра, на наступному тижні всім необхідно підготуватися до пом’якшення карантину, «а не з бухти-барахти відкривати салони краси та магазини».

«Ми дійсно перебуваємо на плато розвитку епідемії в Україні. Ще не спад – ще тільки плато. Маємо один з кращих трендів контролю епідемії не тільки в Європі, але й у світі. І це наша з вами заслуга – ми своєчасними жорсткими карантинними обмеженнями змогли зупинити шквальний розвиток коронавірусу в країні.

Але ця війна ще далеко не закінчена, найнебезпечніший вірус нікуди не подівся. Ризики залишаються … і тому ми всі, незважаючи на емоційну втому від режиму обмежень повинні бути дуже уважні, обережні та суворі – щоб наші зусилля і понесені жертви не були марні, щоб ми не зірвалися у вторинний спалах хвороби, що забере життя…», – сказав глава відомства.

Арсен Аваков зазначив, що необхідно унормувати кожну дію щодо ослаблення карантину, щоб це було безпечно. На його думку, темпи відкриття та порядок функціонування установ на місцях необхідно в більшій мірі делегувати місцевої влади:

«Я вважаю, що рішення про зняття карантину повинні прийматися з урахуванням розвитку епідемій в кожному регіоні країни окремо. Тому, місцева влада повинна сама приймати рішення і нести за це відповідальність. Це важливе поєднань функцій і відповідальності органів державної влади та місцевого самоврядування. На главах адміністрацій, мерах, керівниках ОТГ – велика відповідальність! Це важливе поєднань функцій і відповідальності органів державної влади та місцевого самоврядування.

Сподіваюся, у всіх вистачить розуму спочатку думати про здоров’я людей в період епідемії, а потім вже про ефектну політичну позу перед виборами. Неприпустимо будувати свої політичні проекти на життя і здоров’я людей!

Тому давайте, панове місцеві і центральні політики, якщо вже зовсім не під силу без цього, – політиканство тут відкладемо на потім, після того, як широко зітхнемо, вийшовши із кризи. Кожному необхідно проявити совість і свідомість!».