Арсен Аваков і представники делегації ЄС обговорили відкриття офісу КМЕС в Маріуполі

У планах подальшої співпраці – включення ДМС і НГУ в мандат місії ЄС, а також відкриття офісу КМЕС у Маріуполі. Про це сьогодні, 11 лютого, повідомив міністр внутрішніх справ під час зустрічі з главою представництва ЄС в Україні Матті Маасікасом та главою Консультативної місії Європейського союзу в Україні Антті Хартікайненом.

Арсен Аваков подякував європейським партнерам за всебічну підтримку реформ правоохоронних органів.

«Наша співпраця налічує велику кількість вдалих проектів. Це і національна система біометричної верифікації та ідентифікації громадян, підключення до баз даних Інтерполу українських пунктів пропуску, загальна Стратегія інтегрованого управління кордонами та багато іншого. Упевнений, що попереду ще багато спільної і плідної роботи», – зазначив міністр.

Арсен Аваков відзначив, що ключовими напрямами подальшого співробітництва залишається протидія гібридним загрозам і дезінформації, посилення кіберполіції та протидії організованій злочинності.

Планується включити ДМС і НГУ в мандат місії ЄС, а також відкрити офіс КМЕС для роботи в Маріуполі.

Окремим пунктом подальшої роботи є взаємодія українських фахівців з Європейським офісом боротьби з шахрайством.

Представники делегації ЄС подякували Арсену Авакову за підтримку євроінтеграційних прагнень, і висловили готовність до розвитку такого співробітництва.

Довідка:

Антті Теему Хартікайнен 1 липня 2019 року призначений головою Консультативної місії Європейського союзу в Україні. Більше 20 років обіймав різні керівні посади на державній службі в Фінляндії, переважно в Міністерстві внутрішніх справ. У 2012 р. був призначений Генеральним директором фінської митниці. Цю посаду Теему Хартікайнен займав до 2019 року. Працював на Балканах і в країнах-сусідах ЄС, зосереджуючись зокрема на питаннях управління кордонами.

Матті Маасікас 9 липня 2019 призначений главою Представництва ЄС в Україні. Маасікас працював в Міністерстві закордонних справ Естонії, спочатку в якості посла в Фінляндії (2001-2005), а потім (2005-2008) на посаді генерального секретаря Таллінна. У 2009 році переїхав до Брюсселя, де приєднався до кабінету комітету з питань розширення економічних і валютних питань Оллі Рена. З 2011 по 2016 рік очолював представництво Естонії в Євросоюзі, потім повернувся до Таллінна на посаду заступника міністра з європейських питань.