Арсен Аваков: І нехай більше ніхто і ніколи не образить цю дитину!

Міністр внутрішніх справ повідомив про результати поліцейської операції по затриманню на гарячому вчительки одного з інтернатів в Харківській області, яка намагалася продати 13-річну підопічну за 10 тис. доларів.

Операція тривала близько 4 місяців, підозрювана затримана 21 листопада 2016 року працівниками поліції Харківської області за статтею 208 КК України. Після отримання інформації про підготовлюване протиправне діяння, співробітники НПУ відкрили виробництво і почали оперативний контроль і негласну охорону дитини.

Викладачка української мови та літератури спецінтернату для важких підлітків намагалася продати свою ученицю за 10 тисяч доларів. Коли покупець поцікавився здоров’ям дитини, натякаючи, що мова йде про вилучення органів, за 1 тис. грн. вчителька принесли фотографії дівчинки і медична карта.

«Вчителька спецінтернату, майже рік розробляла свій «бізнес-план»  по продажу 13-річної маленької харків’янки. Вона визначив дівчинку з неблагополучної сім’ї в своєму інтернаті, підшукував покупець, передавали документи. «Взяли» продавчиню, в той момент, коли вона привела дівчинку до «покупця» і отримала обіцяну суму»,- повідомив Арсен Аваков.

Зловмисниця затримана на місці злочину. Її дії кваліфікується ч. 2 ст. 149 КК України (Торгівля людьми або інша незаконна угода, вчинене щодо неповнолітнього службовою особою з використанням службового становища). Санкція даної статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 5 до 12 років з конфіскацією майна або без такої.

«Я, як людина, як батько, вважаю, що за подібні злочини “нелюдь” повинна отримати довічне, а не 12 років. Я, як міністр внутрішніх справ, очікую, що поліція і всі відповідні органи проведуть ретельне розслідування. Страшно, що така стаття є в Кримінальному Кодексі України. Ще страшніше, що вона застосовується. А вже коли застосовується щодо викладача, педагога, яка багато років працювала з підлітками … Дякую поліцейським і прокурорам за чесну роботу! Сподіваюся, що більше ніхто і ніколи не образить цю дитину», – підкреслив міністр.