Арсен Аваков: «Хрестовий похід» проти контрабанди – не політика і не «потоки», а гроші для держбюджету

Глава МВС вважає, що завдяки припиненню тендерних схем на митниці в державний бюджет України надійде від 1 до 4 млрд. грн. доларів США.

Про це сьогодні, 26 червня 2018 року, міністр внутрішніх справ повідомив на своїй сторінці Фейсбук:

“Побуду невеликий капітан очевидність.

Кілька слів про контрабандистів – милих, усміхнених – плоть від народних коштів, які «хоч якось  дають людям заробляти, на тлі нарастаючої бідності». І я зараз не про техніку, і не про нову систему мір на митниці, яке ми зараз впроваджуємо. Я про інше.

чи знаєте ви, що розмір витрат державного бюджету – 991,7 мільярда гривень. Так от, надходження від митниці в цей бюджет становлять за планом на 2018 рік – 343 мільярди. Тобто 34,5% від усього бюджету! Ключова стаття надходжень!

За підсумками травня невиконання в бюджет, навіть при такому збитковому плані, близько 20 мільярдів. Це цифри, які знає будь-який міністр в урядіочевидність.

А ось інша очевидність. Про яку знає кожна дворняга на базарі – довкола української митниці “заробляє” величезну кількість грошей строкатий натовп махінаторів, дуже скорочуючи надходження до державного бюджету.

Наскільки сильно? Чи потрібно цим займатися, ображаючи цих «милих, усміхнених людей», частина з яких має чималий вплив в коридорах влади і під куполом парламенту?

«Ви починаєте війну силовиків, усвідомлюєте?», – сказали мені в парі високих кабінетів. «О, перерозподіляють фінансові потоки!» Написав з десяток «експертів». “Це мине! Якраз літо, сходимо поки у відпустку – пересидимо тихенько, а потім як завжди домовимося…», – сказали з імовірністю 99%, кілька найзапекліших контрабандистів, які пережили не один уряд і не одного президента …

Але хто ми такі якщо будемо миритися з таким? За найскромнішими підрахунками експертів, яких ми з Прем’єром збирали – навіть в обережному варіанті – втрати від півтора десятка контрабандних схем складають – 105 мільярдів гривень на рік!

Вдумайтеся! Це більше 10% всього бюджету країни! Більше бюджету Міністерства оборони, наприклад (82 мільярди), або бюджету МВС (60 мільярдів з усіма – прикордонниками, поліцією, Нацгвардією, ДСНС і іншими)!

Це майже 4 мільярди доларів на рік для України. За ці гроші можна було б придбати, як сказав на засіданні Кабміну міністр Полтарак, – новітні дивізіони Patriot, і закрити куполом безпеки ППО всю територію України, наприклад!

Так за 1,9 млрд $ МВФ в’є мотузки з вимог … а тут 4! Я інспектував казарми вздовж кордону з Росією минулого тижня – там у наших солдатів постільні подушки 10-річної давності … а мені нема за що нових купити! Не закладено грошей в бюджеті – немає … (все одно придбаємо).

Кожен з вас приведе тисячі прикладів того, що треба прямо зараз – від нехватки протезів для ветеранів, до засобів на ремонт доріг … АЛЕ! Чи можна з таким станом речей миритися?

Тому, розпочатий «хрестовий похід» проти контрабанди – це не політична боротьба, що не перерозподіл впливу і «потоків» – це чесна розмова для дорослого суспільства.

Так, боротьба з контрабандою не була в сфері відповідальності МВС і Нацполіції. АЛЕ, якщо бачу, що найважливіша держсистема валиться під тиском негідників, якщо від цього залежить стійкість фінансів країни – вирішив підставити плече і втрутитися. І будемо стояти жорстко, і бити чужих, але особливо своїх, якщо щось. У цьому випадку по-іншому не можна.

Думаєте, не бачимо ризиків? Противник в цій боротьбі дуже ресурсний. І «відповідь» надішлють, і дискредитацію організують – але, ми зібралися – дуже чесно поговорили і прийняли рішення впрягатися! Жорстко, чесно, безкомпромісно … нетерпимо і до своїх і чужих.

Ми хочемо допомогти Мінфіну і митниці не тільки виконувати планові надходження від митниці (зараз за 5 місяців – невиконання мінус 20 млрд), а й покласти на стіл перед державою додатково до 4 мільярдів доларів. Чи не добіжимо відразу до 4? Мільярд зможемо? Тільки зміцнимося і все одно досягнемо мети.

Така наша амбіція – а не потоки, не війна силовиків і не політика …

Прем’єр збирав бізнес. Потім я з Мінфіном окремо. Контрабанда та контрафакт вбивають білий легальний стратегічно цікавий країні бізнес. Вони накидали нам пропозицій і питань – поліпшити, проконтролювати, не тиснути на чесних … Бачу наснагу в їхніх очах і недовіру бачу – бояться бути ошуканими в кращих очікуваннях. АЛЕ це шлях, який все одно потрібно пройти – і важливо пройти його разом!

Тому, звертаюся до всіх – допомагайте, зміцнюйте всіх, хто вписався в цей «хрестовий похід» – воно того варте! “