Арсен Аваков: Головна зброя Росії – маніпуляція і брехня. Потрібно протидіяти цьому і дотримуватися проукраїнської позиції

Коментуючи результати переговорів в «Нормандському форматі» під час телепрограми «Право на владу», що вийшла в ефір 12 грудня, міністр внутрішніх справ зазначив, що Росія не хоче повертати контроль над українським кордоном, хоча Україна неодноразово це пропонувала.

«Після того, як Володимир Зеленський заявив, що Україна хоче взяти власний кордон під контроль, Путін відповів, що якщо з одного боку будуть українські війська, а з іншого – кордон під українським контролем, то бойовиків візьмуть в котел і знищать, як це було в Сребрениці», – розповів міністр.

«Дуже цинічна заява. Пан Путін, цей закид не до нас – ми інша країна. У нас цього не може бути. Ми хочемо повернути свою землю. Коли пан Путін нам говорив про розведення сил вздовж усього кордону, Зеленський йому відповідав дуже просто – виведіть свої війська і давайте все закінчимо, не треба цих маніпуляцій»- продовжив глава МВС.

Арсен Аваков також повідомив, що в ході переговорів в Парижі обговорювався варіант поступового повернення державного кордону під український контроль:

«Не так просто повернути контроль над кордоном. Це складна процедура і важка робота для наших правоохоронців. Як компроміс ми пропонували поступово брати під контроль кордон, зменшуючи розмір неконтрольованої території і, припустимо, за добу до виборів закрити це «пляшкове горлечко», отримавши повний контроль над кордоном. І дипломати почали це обговорювати, на що Путін сказав – ні».

«Нам треба дотримуватися своєї позиції. Для мене в підсумку важливо не те, що ми не досягли всього того, чого хотіли. Для мене важливо, що наша делегація дотримувалася жорсткої проукраїнської позиції. Я пишався тим, як президент Зеленський вів переговори, притому, що він не має ніякого досвіду, а перед ним сиділи монстри політики», – заявив міністр.

На його думку, головна зброя Росії – маніпуляція і брехня. Потрібно протидіяти цьому і говорити про реальні факти, оскільки для цього є необхідні можливості:

«Які претензії до нас, панове росіяни, якщо умови ви не виконуєте в значно більшій мірі? Згідно «Мінську-2» на карті є дві заштриховані червоним території – Дебальцеве і Старобешеве. Вони повинні бути нашими, але вони – окуповані. Район Новоазовська повинен бути повністю звільнений від важкої артилерії, а ми спостерігаємо там скупчення важкої техніки і туди не пускають ОБСЄ».

Ці факти українська делегація приводила на зустрічі в Парижі.

«Ми хочемо забрати наших людей, нашу землю і потім з цим розбиратися. І ми говоримо – заберіть своїх військових, йдіть і дайте нам самим розібратися. У нас буде складна розмова з нашими громадянами, але ми між собою розберемося. Пан Путін, відійдіть за кордон. Все просто», – заявив міністр.

На закінчення Арсен Аваков зазначив, що нинішня ситуація не може зберігатися постійно:

«Я весь час думаю – ось ми прокинемося вранці, а в цій імперії щось сталося. А ми не готові. Нам треба постійно реагувати на навколишнє середовище, бути готовими повернути свої території і бути сильними. Ось як ми повинні жити».