Арсен Аваков: ГОЛОСУЙ ЧЕСНО! МИ ЗАХИСТИМО ТЕБЕ І ТВІЙ ГОЛОС

Міністр внутрішніх справ повідомив, які сили і засоби будуть залучені для забезпечення голосування на виборах президента України 31 березня 2019 року. Про це він написав на своїй сторінці Фейсбук сьогодні, 29.03.2019.

«Вам, шановні громадяни України, потрібно дізнатися від мене, як від міністра внутрішніх справ, кілька важливих речей напередодні голосування», – звернувся глава відомства до українців».

«Безпеку Вашого голосування на виборах 31 березня забезпечуватимуть 135,4 тисячі співробітників МВС України.

Безпека і правопорядок на виборчих дільницях – 78 тисяч поліцейських і рятувальників. Тобто, біля КОЖНОГО виборчої дільниці буде постійно чергувати 2 співробітника поліції і один рятувальник.

Маршрути 3 246 патрульних екіпажів з 11 400 поліцейськими переорієнтовані так, щоб вони могли прибувати на виклик до виборчої дільниці максимально оперативно.

Для забезпечення фіксації та кваліфікації злочинів у всіх населених пунктах чергуватимуть групи швидкого реагування патрульної поліції. А для проведення слідчих дій сформовано 1 127 слідчо-оперативних груп, що включають 4 500 поліцейських.

По всій країні чергуватимуть вибухотехнічні підрозділи Нацполіціі – 147 груп (223 людини) і ДСНС – 71 група (339 фахівців), включаючи кінологів і чотирилапих помічників, і 107 радіохімічних розрахунків (325 осіб).

10 600 рятувальників ДСНС забезпечать чергування 5 084 пожежних та аварійно-рятувальних груп. На пожежних постах чергуватимуть 28,8 тисячі співробітників.

Безпеку в пунктах пропуску додатково забезпечуватимуть 169 груп Держприкордонслужби – 1 700 осіб. 326 груп, 1,3 тисячі прикордонників, додатково залучаються на посилене патрулювання прикордонних районів.

1,9 тисячі співробітників Державної міграційної служби по всій країні допоможуть оперативно вирішити проблеми з паспортами і реєстрацією, якщо це буде можливо в рамках закону. Крім того, ДМС забезпечить взаємодію з ОВК, ЦВК, органами реєстрації і НПУ – по уточненню відомостей і можливі правопорушення.

Також в режим оперативного чергування переводяться КОРД, ТОР і Авіаційна служба безпеки МВС. У резерв додатково заступлять на чергування 8 213 бійців Нацгвардії і 3 600 поліцейських ».

«Якщо ви помітили порушення виборчого законодавства або громадської безпеки – зверніться до поліцейського. Або – до будь-якого співробітника МВС: рятівника, нацгвардійця, прикордонника. Кожен прийде Вам на допомогу!

Важливе уточнення: якщо протиправна дія відбувається в приміщенні виборчої дільниці – рішення про притягнення поліції приймає виборча комісія.

Перед тим, як на Вашу виборчу дільницю привезли бюлетені, її було перевірено вибухотехніками, піротехніками і кінологами зі службовими собаками. З цього моменту вона перебуває під цілодобовим контролем поліції до самого відкриття.

Координацію та взаємодію всіх служб і співробітників, задіяних в забезпеченні порядку і безпеки виборів, забезпечує Ситуаційний центр МВС. У роботі Центру беруть участь представники всіх ЦОВВ, що координуються МВС, наші партнери від Громадянської мережі “ОПОРА”, репрезентанти місій міжнародних спостерігачів.

У ситуаційному центрі МВС цілодобово працює гаряча лінія + 38044-254-97-56. При необхідності – телефонуйте!

Для прийому інформації від іноземних спостерігачів в Центрі чергують поліцейські, які володіють англійською. Інформацію також можна надсилати на електронну пошту [email protected].

Ми плануємо протягом дня 31 березня кожні дві години проводити брифінги для журналістів, щоб інформувати Вас про те, як проходить процес голосування в країні », – підкреслив глава МВС.

Крім того, Арсен Аваков, як політик і урядовець. звернувся до виборців із закликом не брати участі у фальсифікаціях і не допускати порушень виборчого законодавства.

«Ще раз повторю головне. МВС поза політикою. Наша мета – чесні і прозорі вибори, безпека і порядок під час голосування, забезпечення невтручання в роботу комісій при підрахунку голосів та транспортуванні протоколів.

У нас є сили, можливості і мотивація.

Голосуйте спокійно, голосуйте чесно! Ми захистимо Вас і Ваш голос! Це наш обов’язок.

У мене є прохання до Вас, шановні українці.

Прошу Вас не брати участь в будь-яких сумнівних схемах, пов’язаних з купівлею-продажем голосів, нечесних нелегітимних процедурах голосування! Не беріть участі у брехні і помилкових діях.

Це важливо – будувати майбутнє країни на основі чесного вибору!»- підкреслив Арсен Аваков.