Арсен Аваков: Хлопці Харківського і Київського КОРДа – High level!

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, за участю Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, Секретаря Ради національної безпеки і оборони Олександра Турчинова і посла США в Україні Джеффрі Пайетта, вручив сертифікати про успішне закінчення навчання бійцям спецпідрозділу КОРД НПУ Харкова.

 Спецпідрозділ повністю забезпечений амуніцією, обмундируванням і озброєнням. Крім того, КОРД Харків отримав бронеавтомобіль «Варта», багатофункціональний броньований автомобіль посиленої прохідності для перевезення особового складу в зоні бойових дій.

Бронеавтомобіль «Варта» виробництва ТОВ «Українська бронетехніка» має додаткові модифікації командно-штабної машини і санітарного автомобіля для евакуації поранених.

«Учні Харківського і Київського КОРДА дуже гарні і професійні! За оцінкою інструкторів поліцейського спецназу США, які допомагають нам у тренінгу та іспитах – ті, хто пройшли і отримали сертифікат – High level!», – зазначив міністр.

За інформацією глави відомства, тільки кожен третій попередньо пройшов конкурс спецназер зміг пройти випробування. Восьмитижневої штурмової курс випробувань і тренінгу, п’ятиденний курс виживання – навіть для професійних спецназівців виявився непростим завданням.

«Тим відповідальніше і почесніша служба! Міцнішаємо! Ведемо реформу крок за кроком!», – підкреслив Арсен Аваков.

Міністр МВС повідомив, що програма формування спецпідрозділу КОРД Національної поліції запущена вже в 18 містах України і завершиться до початку 2017 року.

«Програма створення «КОРД» стартувала в минулому році. Ми почали впроваджувати її за підтримки наших партнерів з США. Всі бійці пройшли наджорсткі випробування і довели, що гідні служити на благо країни. Ми пишаємося вами і хочемо, щоб весь склад Нацполіції був настільки ж професійний, як і ви», – зазначив глава відомства.

Довідка:

Бронекапсула автомобіля виготовлена з броньованої сталі марки 560, яка захищає бійців від куль Б3 7,62 мм. У місцях розміщення десанту використані додаткові аркуші броньованої сталі, що захищають від поразки боєприпасами більшого калібру. Завдяки V-образній формі днища автомобіля протимінної сидінням забезпечується захист бійців при підриві міни потужністю до 6 кг в тротиловому еквіваленті. Протимінні сидіння оснащені енергопоглинаючими демпферними механізмами, настінними кріпленнями, п’ятиточковими ременями безпеки, відкидними підголівниками та сертифіковані за стандартом НАТО AEP-55.

Бойовий модуль бронемашини «Варта» укомплектований кулеметом калібру 7,62 мм або 12,7 мм. У корпусі машини передбачено 10 бійниць з можливістю використання підствольного гранатомета.

Колісна формула: 4х4 (шасі підвищеної прохідності).

На кожне колесо встановлена енергоємний амортизатор і додаткові листи ресор, що забезпечує плавність ходу підвіски на високих швидкостях в умовах бездоріжжя і її довгострокову експлуатацію.

Максимальна швидкість на шосе – 110 км / ч.

Кількість передач – 8.

Запас ходу – до 1000 км.

Засоби життєзабезпечення екіпажу і десанту: кондиціонер і обігрівач, що забезпечують комфортний мікроклімат в салоні при зовнішніх температурах від -50 до +50, аптечка, примусова вентиляція, система витяжки порохових газів. Всі вікна і дзеркала оснащені нагрівачами.

Фільтровентиляційна система забезпечує захист екіпажу від природних забруднень, токсичних речовин і хімічної зброї масового ураження.

Датчики і перемикачі панелі приладів управління є протиударними і водонепроникними.

На автомобіль встановлена протиударний електрична лебідка, яка може працювати під водою, з довжиною троса 30 м.

Система освітлення виконана з полікарбонату, який в 200 разів міцніше скла і відповідає стандартам НАТО.

Система пожежогасіння ліквідує вогонь в екіпажного і моторному відсіках, захищає від вибухової суміші «коктейль Молотова» і підвищує ймовірність виживання екіпажу при попаданні гранати РПГ. Система оснащена ультрафіолетовими і інфрачервоними детекторами, які виявляють загоряння через 3 мілісекунди, розрахунковий час ліквідації загоряння – 250 мілісекунд.