Арсен Аваков: «Хлопець з битою» не може визначати ступінь правосуддя!

В Одесі пройшла виїзна координаційна нарада глав правоохоронних відомств, на якій обговорювалася загострена криміногенна ситуація в місті. У нараді взяли участь міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, Генеральний прокурор України Юрій Луценко, глава Національної поліції України Сергій Князєв. Прийнято рішення, що для стабілізації ситуації в Одесу будуть направлені додаткові підрозділи Нацгвардії і фахівці Департаменту захисту економіки Нацполіції. Вулиці міста вже патрулюють 600-800 чоловік особового складу, встановлено близько 1 тис. камер відеоспостереження.

Про це сьогодні, 4 грудня, повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

«Дійсно Одеса перетворилася за останні місяці на столицю кримінального світу? Чому вийшло так, що професійні рейдери-активісти стали атрибутом ділового та політичного життя Одеси? Це головне питання: що породжує ситуацію, яку ми бачимо на вулицях? І чому це так? Питання до місцевої ділової та управлінської еліти. Але ми з цим миритися не будемо. Монополія на силу належить тільки державі, жоден хлопець з битою не може визначати ступінь правосуддя», – сказав Арсен Аваков.

Міністр внутрішніх справ зазначив, що в Одесі пройде ряд перевірок економічного сектора із залученням фахівців з інших областей, щоб запобігти потенційним спробам домовитися з правоохоронцями. На вулицях будуть додатково задіяні патрулі Нацгвардії.

«Ми вважаємо, що головною причиною активізації криміналітету на вулицях є корумповані схеми в бізнесі. Тому нам необхідно посилити присутність правоохоронців і активізувати співпрацю з населенням», – підкреслив генеральний прокурор Юрій Луценко.

За словами глави Нацполіції Сергія Князєва, вулиці Одеси патрулюють 600-800 чоловік особового складу, також працює система відеоспостереження. У місті встановлено близько 1 тис. камер, зображення з яких у онлайн-режимі передається в ситуаційний центр НПУ.

З огляду на загострення криміногенної ситуації, в жовтні цього року проведено поліцейське відпрацювання Одеси: розкрито більше половини скоєних під час операції розбійних нападів (56%), більше 60% квартирних крадіжок і більше 40% незаконних заволодінь транспортними засобами.

Сергій Князєв запропонував об’єднати зусилля територіальних підрозділів правоохоронних відомств:

«Пропоную організувати проведення спільних нарад територіальних правоохоронних органів із запрошенням представників апеляційних судів з метою вивчення причин довгострокового розгляду виробництв за фактом злочинів, вчинених у складі ОЗГ і ОГ. Створити групу для аналізу інформації про вчинення злочинів відносно громадських активістів та контролю ходу їх розслідування».