Арсен Аваков: Гібридні загрози і кібератаки Росія тестує на Україні, щоб потім поширити по всьому світу

Про це йшлося під час зустрічі міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова з міністром внутрішніх справ землі Баварія Йоахімом Херрманном. Сторони обговорили загрози і виклики сучасного світу т а домовилися поглибити співпрацю.

«Ми п’ятий рік живемо в стані війни. Нещодавно стався черговий епізод, коли, порушуючи морське право в нейтральних водах, російський патруль напав на наші кораблі. Азовське море – це спільна акваторія декількох країн, відповідно до міжнародних домовленостей. Захоплено 24 моряка, троє з них – травмовані. Це питання вимагає швидкого вирішення. Разом з тим я вважаю, що у РФ недостатньо сил для прямої наземної агресії проти України, адже втрати для російської армії будуть колосальні. Так, для України це буде трагедією, але і путінський режим не витримає втрат, які виникнуть у разі активного наземного наступу. Шлях РФ – це шлях гібридної війни і провокацій: кібератаки, атаки в ЗМІ, фейкові новини,підтримка проросійських партій, провокації на море, блокади торгових суден. Це все елементи, які складають в картинку нібито ослаблення України. Вони хочуть, аби Україна повернулася в Російську Імперію. Цього не буде – ми дуже далеко відійшли. Зараз в країні діє спеціальний режим воєнного стану, ми мобілізували свої сили», – підкреслив глава МВС.

Арсен Аваков розповів, що гібридні методи Росія спочатку тестує на Україні, а потім використовує у всьому світі. Він нагадав, що недавні події у Франції ще раз це довели.

«Візьмемо постійні кібератаки або втручання в політичні процеси по всьому світу – від США до Європи, зокрема актуальні останні події у Франції. Була зафіксована кіберзагроза, що належить російському ГРУ. Згадаймо один епізод, який для вас також має значення. Влітку у нас була атака вірусу «NonPetya». Він вразив аеропорт, системи атомних станцій, банківську систему. Але несподіванка чекала нас під час фіналу Ліги чемпіонів, коли стадіон був заповнений глядачами – почалася кібератака на систему стадіону, з метою залишити його без електрики. Звичайно, ми впоралися з цим, але удар був дуже несподіваним», – розповів міністр.

Арсен Аваков зазначив, що Україна, сама того не бажаючи, отримала колосальний досвід в питаннях кібер – та гібридних загроз.

 Крім того, глава МВС підкреслив, що важливим питанням на порядку денному залишається правове оновлення бази двосторонніх відносин, а також спільна протидія економічним злочинам.

Йоахім Херрманн зазначив, що Баварія має кращу ситуацію безпеки по всій Німеччині і силове відомство готове поділитися позитивним досвідом з Україною.

Крім того, Йоахім Херрманн розповів, що вони мають аналог вертолітного проекту, який вжезапустило МВС України, тому цікаво буде залучити фахівців – авіаторів двохкраїн у спільних навчаннях.

«Ми зацікавлені у розвитку співпраці між Баварією і Україною в усіх сферах. У Баварії найкраща ситуаціябезпеки в порівнянні з іншими землями ФРН. Ми забезпечуємо нашу поліцію належними засобами праці. Так само як і робота з вертольотами. Ми можемо співпрацювати з Україною і в цих питаннях», – зазначивміністр внутрішніх справ землі Баварія.

В кінці зустрічіАрсен Аваков запросив німецьку делегацію з візитом в Україну.