Арсен Аваков: Головний санлікар України затриманий за підозрою в корупції. Будемо чистити відомство крок за кроком!

Міністр внутрішніх справ повідомив, що в результаті спільної операції НПУ і НАБУ, затримано за підозрою в корупції головного санітарного лікаря України та директора Департаменту санітарної служби України. Ще в 19 областях в рамках цього самого кримінального виробництва проводяться пошуки та допити посадових осіб відомства.

«Тільки що, в робочому кабінеті, затриманий Головний санітарний лікар України Святослав Протас з начальником відділу санітарної служби України Чепурним. Одночасно по всій країні, проводяться обшуки, допитують 19 головних санітарних лікарів, частина з яких також буде затримана!» – повідомив глава МВС.

За інформацією міністра, група чиновників, під керівництвом Протаса, розробила та впровадила кримінальну схему з розкрадання великої суми бюджетних коштів. Під час  отримання готівки, першого ж траншу викрадених коштів (400 000 гривень) учасники афери були затримані.

Спільна операція проводилась і розроблялась Національною поліцією (ДЗЕ) та НАБУ. Оперативниками НАБУ і Національної політики за час спостереження задокументовано 11 фактів виманювання та отримання Протасу від підопічних хабарів … «Відмінний приклад координованих спільних дій!» – зазначив Аваков.

Арсен Аваков відзначив особливий цинізм дій підозрюваного організатора схем викрадення державних засобів: «Він діяв цинічно – попередньо обговоривши про те, як і за якими правилами будуть викрадатися і зніматися бюджетні гроші. Всім довели правило і «обов’язки» – і всі погодилися взяти участь у афері.. і тільки один (!) Сказав – НІ. От таке кодло .. Будемо чистити крок за кроком!»

«Ну, що ж важливо ..  є той 1 із 20, який сказав НІ .. Це оптимістам. 1 із 20. .. Чи це безпредметний скептик?  Хто ви ці 19? Шановані в суспільстві, сиві та інтелігентні? .. Але сказати НІ афері не змогли – легше піддатися  керівництву і разом з тим  “гроші знімати”. Атмосфера в чиновницькому середовищі змінюється вкрай слабо, така діалектика трансформації – потрібні реформи, люди і вчинки та воля до змін.

Сподіваюся, ми на правильному напрямку – а поки – будемо знищувати гнилизну!

І давайте призначимо 19 нових порядних санітарних лікарів! Знайдемо!? Повинні знайти!» – підкреслив Арсен Аваков.