Арсен Аваков: Головні пріоритети розвитку МВС на 2018 рік – професійний рівень, ефективність і якісний сервіс

Про це заявив міністр внутрішніх справ 27 січня 2018 року, під час засідання стратегічної щорічної колегії МВС, де були підбиті підсумки роботи за минулий рік.

Глава відомства зауважив, що головний результат успішної роботи системи МВС високий рівень довіри громадян. За даними соціологічного опитування, проведеного в жовтні 2017 року, рівень довіри становив: Національна гвардія – 52,6%; Державна служба з надзвичайних ситуацій – 50,5%; Державна прикордонна служба – 46,4%; Національна поліція – 39,3%, що значно перевищує показники попереднього періоду – до проведення реформи правоохоронного відомства.

Очільник МВС зазначив, що за останні три роки вдалося сформувати і зміцнити ряд позитивних тенденцій в правоохоронній сфері та сфері безпеки:

«Вперше за останні роки ми бачимо тенденцію до зниження рівня злочинності в державі. Кількість зареєстрованих злочинів скоротилася майже на 14% (близько 80 тис.). Вдалося кардинально змінити криміногенну ситуацію: суттєво скоротилася кількість майнових злочинів, протиправних посягань на життя і здоров’я людини. Вважаю, що кожне врятоване людське життя – це успіх, про який варто говорити. Але ще більш важливо розвивати його надалі. Упевнений, що заходи, які вживаються МВС і Національною поліцією, дозволять це зробити».

В ході засідання міністр внутрішніх справ наголосив, що після деокупації Криму і Донбасу, Національна поліція і Національна гвардія спільно працюватимуть на звільнених територіях і готуватися до цієї роботи потрібно вже зараз.

«Вже скоро настане фаза, коли Нацполіція спільно з Нацгвардією стежитимуть за порядком на поки що окупованих територіях. Звільняти і захищати окуповані території – дуже важка робота. Ми вже це робили, коли звільняли території Луганської та Донецької областей, однак треба бути готовими до забезпечення порядку на цих територіях вже зараз», – повідомив Арсен Аваков.

Також глава МВС зазначив, що за останні роки вдалося досягти суттєвих результатів в проведенні реформ. Майже завершена реалізація концептуальних і програмних завдань, які були визначені ще в 2014 році.

«Безумовно, існують проблеми, залишається чимало невирішених питань, не завжди вдається одразу отримати бажаний результат. Є помилки, і цьому є об’єктивні та суб’єктивні причини, але головне ми рухаємося вперед, не зупиняємося і не збираємося зупинятися на досягнутому. Крок за кроком продовжуємо реформу! »- зазначив Арсен Аваков.

Міністр внутрішніх справ заслухав звіти усіх представників відомств МВС (главу Нацполіції, Нацгвардії, Служби надзвичайних ситуацій, Державної прикордонної служби, Державної міграційної служби) та поставив їм чіткі завдання на поточний рік.

«Для громадян дії правоохоронців повинні бути зрозумілими і ефективними, а ступінь застосування превентивних заходів відповідати інтенсивності і небезпеці правопорушення. Принцип «Служити і захищати» повинен мати подальший розвиток, і ключове слово тут для всіх працівників правоохоронної системи – «захищати». Тому вимагаю від присутніх керівників посилити цільову установку працівників на захист громадян в суворій відповідності до норм закону», – підсумував засідання стратегічної колегії глава МВС.

 

Довідка:

Національна поліція України

У минулому році кількість розбійних нападів скоротилася на 25%, грабежів – на 35%. Кількість крадіжок зменшилася на 17%. Злочинність в громадських місцях і на вулицях знизилася майже на 25%. Істотно менше скоєно фактів викрадення автотранспорту (на 27%). У минулому році виявлено та знешкоджено 172 організовані злочинні групи. Для порівняння: в 2016 році – 102. Притягнуто до кримінальної відповідальності 665 їх учасників. Задокументовано майже 28 тис. наркозлочинів, що на 25% більше за показник 2016 року.

У перспективі на 2018 рік:

– створення служби детективів, яка об’єднає функції оперативних і слідчих підрозділів. Пілотні проекти вже реалізуються в восьми областях;
– створено Управління кримінального аналізу, як окремого аналітичного підрозділу кримінальної поліції;
– реформування Департаменту кримінальної розвідки, створення підрозділу по боротьбі з організованими злочинними угрупованнями та кримінальними «авторитетами».
– до кінця року на дорогах буде працювати 324 наряди, така кількість патрульних зможе охопити більше 9000 кілометрів доріг (зараз – майже 80 нарядів дорожньої поліції забезпечують безпеку руху на дорогах протяжністю 4000 кілометрів);
– в 2018 році патрульна поліція з’явиться ще в двох містах України – Білій Церкві  Київської області та Ковелі на Волині;
– будуть затверджені нові критерії оцінки ефективності роботи поліції з протидії злочинності. Експрес-інформація в цифрах залишиться для того, щоб при ускладненні оперативної обстановки своєчасно вживати заходів щодо її стабілізації.

 

Національна гвардія України

У жовтні 2017 р. НГУ отримала статус повноправного члена Міжнародної асоціації сил жандармерії і поліції в статусі військової установи – FIEP.

За рахунок держбюджету, спецфондів було видано більше 300 квартир.

Створено школу підготовки інструкторів в навчальному центрі в Золочеві Львівської області. За минулий рік підготовку пройшли 167 інструкторів. Зараз їх чисельність в НГУ становить 348 осіб.

Проведено 6800 процедур закупівель на загальну суму 2,9 мільярда гривень. Економія коштів державного бюджету склала більше 75 млн. грн. від очікуваної вартості.

Державна служба надзвичайних ситуацій

Завдяки підтримці Міністра внутрішніх справ, фінансування ДСНС в 2017 році збільшилася майже на 47%. Як результат держбюджет на 2018 дозволив збільшити мінімальний розмір грошового забезпечення рятувальників до 7000 гривень.

Піротехнічними підрозділами ДСНС протягом року виявлено та знищено понад 112,8 тис. вибухонебезпечних предметів, очищено територію загальною площею 68,8 тис. га.

У 2017 році 70% справної авіаційної техніки, такий рівень готовності досягнуто вперше за час функціонування авіації колишнього МНС.

У ряді областей були реалізовані пілотні проекти зі створення та розвитку місцевої та добровільної пожежної охорони. У Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій, Львівській та Тернопільській областей створені 23 рятувальних підрозділи.

 

Державна міграційна служба

За час дії «безвізу» для оформлення біометричних паспортів для виїзду за кордон до органів ДМС звернулося 2,7 млн. чоловік. Станом на кінець 2017 р оформлено і видано 2 млн. паспортів.

Протягом минулого року виготовлено 1 млн. ID-карт, що в чотири з половиною рази перевищує показник 2016 року (247 тис.).

Створено Єдину інформаційно-аналітичну систему управління міграційними процесами. Адаптовані до європейських стандартів бази даних. Розроблено систему верифікації. Створено проект Національної системи ідентифікації громадян України, іноземців та осіб без громадянства.

 

Державна прикордонна служба

За час дії «безвізу» державний кордон перетнуло 11,8 млн. громадян України, в тому числі 381 тис. – за біометричними паспортами.

Для протидії наявним загрозам національній безпеці нашої держави та на виконання відповідного рішення РНБО створена система фіксації біометричних даних іноземців та осіб без громадянства. В рамках цієї роботи забезпечено функціонування 324 стаціонарних автоматизованих робочих місць в 157 пунктах пропуску через державний кордон, а також в 3 контрольних пунктах в’їзду-виїзду.

У залізничних пунктах пропуску розгорнуто роботу 423 портативних автоматизованих робочих місця.

 

Сервісні центри МВС

У минулому році відкрито 38 територіальних сервісних центрів МВС нового зразка. Всього їх функціонує вже 50. До кінця року їх буде 153.

Розпочато функціонування 20 мобільних сервісних центрів, основне завдання яких – обслуговування громадян у віддалених населених пунктах. За час їх роботи здійснено більше тисячі виїздів.