Арсен Аваков: Главу Нацполіції призначать, коли слово «міліція» зникне з нашого обороту

Главу Національної поліції призначать тоді, коли слово «міліція» взагалі зникне з обігу в Україні. Про це міністр внутрішніх справ Арсен Аваков розповів в програмі «Лівий берег» на каналі 24.

Він зазначив, що після вступу в силу Закону про Національну поліції буде ще три місяці перехідного періоду і хто стане керувати Нацполіцією, буде вирішено ближче до закінчення цього терміну.

Глава правоохоронного відомства також зазначив, що для повноцінного процесу реформування органів внутрішніх справ необхідно прийняття всі п’ять відповідних законопроектів, а не тільки два, які 2 липня підтримали народні депутати.

«Скажу чесно, нам цього дуже мало. Тому що мені потрібні не тільки поліцейські на вулиці, мені потрібно, щоб ці поліцейські мали нові функції, щоб вони були не лялькові красиві хлопчики і дівчатка, а по іншим повноважень – даішники, а щоб вони мали повноту своїх дій ту, яка задумана в реформах», – зазначив міністр.

Арсен Аваков також нагадав, що відповідно до Закону про органи внутрішніх справ, в Україні МВС вже більше не буде міністерством міліції. «Міністр внутрішніх справ – політична фігура, яка є супервайзером і, вибачте на слові, лобістом на державному рівні ключових інституцій: таких, якими є Національна поліція, Національна гвардія, служба з надзвичайних ситуацій, міграційна служба, сервісні центри – то, що належить прийняти ще Парламенту, то, що прийде на зміну обридлим всім нам старим МРЕВ. Всі ці інституції починають функціонувати по-новому», – запевнив міністр.