Арсен Аваков: Глава Прикордонної служби генерал Назаренко пішов у відставку за станом здоров’я. На посаді його замінить генерал-лейтенант Петро Цигикал

Глава Прикордонної служби генерал Назаренко пішов у відставку за станом здоров’я. Сьогодні, 25 липня, Президент України Петро Порошенко і міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков представили нового голову Державної прикордонної служби України (ДПСУ).

Президент України подякував попередньому Віктору Назаренко голові прикордонного відомства за роботу і призначив його своїм радником. Крім того, своїм Указом Петро Порошенко присвоїв йому звання генерала армії.

«До мене надійшов рапорт від керівника прикордонної служби Назаренко про відставку за станом здоров’я. Я дякую йому за безпрецедентну роботу щодо розвитку служби, здійснену ним в дуже непрості часи», – підкреслив Президент.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков зазначив, що служити з генералом Віктором Назаренко було честю.

«Дякую за службу! Достойний офіцер і людина, служити з Вами було честю. За три роки спільної служби ми багато зробили, але ми не припиняємо спільну роботу з генералом Назаренко – він продовжить працювати в колегії МВС, щоб комунікація з прикордонниками була ще краще», – зазначив Арсен Аваков.

Віктора Назаренко замінить на посаді генерал-лейтенант Петро Цигикал, який раніше обіймав посаду директора Департаменту оперативної діяльності ДПСУ.

Президент України доручив новому керівнику посилити прикордонну безпеку і підтримувати комфортні умови для громадян, які подорожують до Європи, а також викорінювати корупцію в службі. У свою чергу, Петро Цигикал зазначив, що зробить все, щоб тримати високу планку, яку встановив Віктор Назаренко, і гідно захищати державний кордон.

Глава МВС також побажав успіхів новому керівнику Державної прикордонної служби.

Довідка:

Петро Цигикал народився 20 червня 1966 року в селі Дунаєць Глухівського району Сумської області. Закінчив Пермське військове авіаційно-технічне училище (1989 г.) і Національну академію Служби безпеки України (2001 г.).

У 1989-1992 роках служив в 1-ї повітряної армії в 293-му окремому розвідувальному авіаційному полку на посадах техніка та старшого техніка. У 1992-1994 роках проходив службу в 119-му окремому бойовому вертолітному полку 13-й окремій армії Прикарпатського військового округу.

Службу в прикордонному відомстві почав в 1994 році в контрольно-пропускному пункті «Глухів» Сумського загону прикордонного контролю Прикордонних військ України на посадах офіцера і старшого офіцера.

З 1996 по вересень 2014 проходив службу на оперативних посадах в органах охорони державного кордону. А в період вересень – листопад 2014 року працював на посаді заступника начальника регіонального управління по оперативно-розшуковій роботі Північного регіонального управління Держприкордонслужби.

У листопаді 2014-го Петро Цигикал очолив Департамент оперативної діяльності Адміністрації Державної прикордонної служби України.

Петро Цигикал організував і забезпечував оперативне прикриття в зоні уздовж лінії зіткнення в смузі безпеки в Донецькій і Луганській областях.

Нагороджений Орденом Богдана Хмельницького III ступеня, іншими державними та відомчими нагородами.