Арсен Аваков філософськи реагує на розмови про свою можливу відставку

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков філософськи ставиться до розмов про свою можливу відставку. Відповідаючи на питання Соні Кошкіній в програмі «Лівий берег» на каналі 24 про те, скільки він ще пробуде на посаді, глава правоохоронного відомства процитував Бальмонта: Ми тільки краплі в вічних чашах невідцвітаюших.

«Скільки долею відведено. Ці стільці міністерські – вони, як і будь-які інші, такі, що треба бути завжди готовим йти, в будь-який момент. Тому що посади – це лише короткий проміжок часу в довгому потоці нашого життя», – зазначив Арсен Аваков.

«Чого хоче Президент, чого хоче прем’єр, чого хоче політичний оглядач Соня Кошкіна – це є одне, а є реальний процес, процес змін, який йде. В рамках цього процесу я щось можу – я щось роблю, якщо я не можу або я не годжуся для цієї мети – мене на цьому стільці немає, з’являється наступний міністр внутрішніх справ або будь-який інший міністр. Це нормальний процес.

Я не можу сказати, що відчуваю себе комфортно – це не може бути апріорі комфортна посада, міністр внутрішніх справ в такій країні, в якій ми зараз живемо, в такий період часу – це не цукерка. Але поки я знаю, що робити, я мотивований робити свою роботу », – підкреслив міністр.

Відповідаючи на питання: чи говорить про те, що Президент незадоволений роботою Авакова-міністра те, що уявлення про звільнення, в тому числі, підтримують депутати від БПП, глава правоохоронного відомства зазначив, що, якби він орієнтувався на фракції, то ніколи б не погоджувався на цю роботу.

«Я не можу орієнтуватися на настрої або«хотілки». Коаліція – це коаліція депутатських фракцій – раз, з іншого боку: коаліція – це відображення виборного процесу, як проголосували люди на виборах – два, так я вважаю за краще все-таки орієнтуватися на настрої людей, а не на настрої депутатів у фракціях. Я думаю, що про мене будуть судити не по тому, як я в якийсь момент вгадав настрої депутатської фракції або декількох депутатів, а по тому, що я встиг зробити.

Я розумію, що в тій ситуації, в якій ми знаходимося, влада непопулярна – це абсолютно зрозуміло. Але я не збираюся тримати себе по-іншому, я збираюся робити свою справу. У мене є досить непросте завдання, я намагаюся її реалізовувати, при цьому я можу не сподобатися депутатам – це нормальний процес. При цьому депутати можуть взяти на себе відповідальність і відсторонити міністра – це нормально, тільки нехай тоді пояснюють», – зазначив Арсен Аваков.