Арсен Аваков: «Фенілнітропропен» внесений до Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів

Кабінет Міністрів України прийняв рішення про включення небезпечної хімічної сполуки «фенілнітропропен» до переліку контрольованих державою прекурсорів. Відповідне рішення прийнято за проектом постанови, який представив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

Згідно з даними, наданими експертною службою Міністерства внутрішніх справ України та Інститутом органічної хімії Національної академії наук України, хімічна сполука «фенілнітропропен» використовується для синтезу психотропної речовини – амфетаміну.

Відзначимо, що відсутність законодавчих механізмів не дозволяло Департаменту протидії наркозлочинності Національної поліції України в повній мірі протистояти проблемі поширення заборонених психотропних речовин. Дана наркосировина легально потрапляло на територію України, де за допомогою внесення деяких змін в її формулу, виготовлявся наркотик.

Тільки в 2016 році Нацполіцією викрито 80 таких нарколабораторій. До сих пір правоохоронці боролися тільки з наслідками вільного обігу «фенілнітропропена» – документували діяльність нарколабораторій та вилучали вже виготовлений амфетамін, не маючи можливості перешкоджати його ввезення на територію держави.

Міністерство внутрішніх справ і Національна поліція України виступили з ініціативою про внесення «фенілнітропропена» в список заборонених препаратів, що дозволило б ефективно протидіяти наркозлочинності, зокрема нарколабораторіям, що виробляють амфетамін.

Уряд підтримав правоохоронне відомство і 26 жовтня 2016 року ухвалив Постанову КМУ № 747 «Про внесення змін до переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів», яким дана хімічна сполука віднесено до переліку контрольованих державою прекурсорів.

 

Довідка:

«Фенілнітропропен» – органічна сполука, зовні являє собою жовті ігловидні кристали, подразнює слизисту, на шкірі залишає важкозагоюючі виразки.

Речовина використовується у фармацевтичному виробництві, а також в сфері промислового виробництва органічних речовин.