Арсен Аваков: Еліта нашого спецназу – стримана і впевнена сила, якій довіряє суспільство

Сьогодні, 20 жовтня 2017 року, завершилися спільні навчання американського спецназу «SWAT» і спецпідрозділів КОРД та патрульної поліції по організації спеціальних операцій (НПУ) та Дозор (ДПСУ). 60 українських правоохоронців успішно пройшли навчання і отримали сертифікати.

У церемонії вручення сертифікатів взяли участь міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, голова Національної поліції Сергій Князєв, глава Державної прикордонної служби Петро Цигикал, Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні Марі Йованович.

«Останнім часом ми спостерігаємо різке зростання довіри до поліцейських сил. Дуже високою довірою користуються Нацгвардія, прикордонники і це дуже позитивна тенденція. Але довіра виникає тільки там, де є компетентність, де є ефективність і точні дії. Помилки і недопрацювання бувають, але коли є чесна робота – виникає довіра. Будь-який громадянин зможе на вас сподіватися. Ми не беремо до уваги тих провокаторів і маргіналів, які намагаються створити інший фон – люди мудрі і вони розуміють, де справжній захист і робота, а де крики “фріків”. Тому, я дякую вам і американським інструкторам за той курс додаткової підготовки, який ви пройшли. Дуже розраховую, що в складних ситуаціях еліта нашого спецназу зможе проявити себе і блокувати будь-які загрози для безпеки суспільства. Стримана, впевнена сила – ось, що ми хочемо у себе за спиною, чого хоче кожен громадянин України. Дякую за службу!» – повідомив Арсен Аваков.

Протягом місяця (з 25 вересня по 20 жовтня 2017 г.) поліцейські Департаменту «КОРД» і бійці 10-го окремого загону оперативного реагування «Дозор» Державної прикордонної служби під керівництвом американських колег з Адміністрації по боротьбі з наркотиками Департаменту юстиції США (DEA) вдосконалювали навички з проведення спеціальних нічних операцій.

Метою навчань було відпрацювання навичок якісного планування спецоперацій, а саме точний і своєчасний розрахунок сил і засобів відповідно до оперативною обстановкою; вивчення тактичних особливостей реалізації активної фази спецоперації із застосуванням приладів нічного бачення в приміщеннях і на відкритій місцевості; надання медичної допомоги пораненим в нічний час.

Навчання пройшли 10 поліцейських штурмових відділів Департаменту «КОРД» Національної поліції і 15 прикордонників підрозділу «ДОЗОР» Державної прикордонної служби.

Також з 02 по 20 жовтня 2017 р. бійці КОРД і поліцейські тактичних груп патрульної поліції під керівництвом інструкторів управління «SWAT» Департаменту поліції м. Х’юстон відпрацьовували спільні дії під час проведення спеціальних операцій.

Правоохоронці навчалися навичкам проведення теоретичних і практичних занять з планування спецоперацій, тактики використання вогнепальної зброї, надання медичної допомоги, штурму транспортного засобу, виконання судових постанов, звільнення заручників і відпрацювання спільних сценаріїв з поліцейськими тактичних підрозділів патрульної поліції.

Курс успішно освоїли 23 поліцейських підрозділів поліції особливого призначення «КОРД» і 12 поліцейських тактичних підрозділів патрульної поліції.

В цілому, 60 правоохоронці успішно склали іспити і готові продовжити виконувати свій почесний обов’язок – служити і захищати.

Довідка

Навчання проводилося в рамках реалізації спільного українсько-американського проекту «Створення та розвиток підрозділу поліції особливого призначення« КОРД »Національної поліції України.

Мета проекту – підтримка ініціативи Національної поліції України по створенню і розвитку нового підрозділу спеціального призначення «КОРД» в складі Національної поліції України.

Підставою Плану спільних дій є Угода між Урядом Сполучених Штатів Америки і Урядом України про допомогу в галузі правоохоронної діяльності та кримінальної юстиції (від 13 березня 2015 року).

Донором в Проекті виступає Бюро з міжнародних питань у сфері боротьби з незаконним обігом наркотиків та правоохоронних питань Державного департаменту США (видається відділом з правоохоронних питань Посольства США в Україні).

Бенефіціар – Національна поліція України.

Виконавці проекту: Відділ з правоохоронних питань Посольства США в Україні Міжнародна програма підвищення кваліфікації для органів кримінального розслідування Департаменту юстиції США (ICITAP).

Термін реалізації проекту: 2015 – 2017 рр.