Арсен Аваков: Ефективне реагування на загрози та надзвичайні ситуації – це гарантія безпеки людей

Про це сказав міністр внутрішніх справ Арсен Аваков під час проведення командно-штабних навчань із запобігання надзвичайним ситуаціям і реагування на можливі виклики осінньо-зимового періоду, які відбулися сьогодні, 12 грудня, в Києві.

У навчаннях взяли участь представники МВС, ДСНС, Нацполіції, Мінрегіону, Мінекоенерго, Мінсоцполітики, МОЗ, Мінінфраструктури, Укравтодору, обласних та Київської міської держадміністрацій.

«Фахівці ДСНС, представники центральних та місцевих органів влади повинні мати чіткий алгоритм дій при виникненні загрози або надзвичайної ситуації. Під час проведення навчань ми змоделюємо кілька типових ситуацій і ще раз проговоримо алгоритм дій при їх виникненні. Я хочу, щоб кожен з вас розумів: оперативне та ефективне реагування – це гарантія безпеки людей», – сказав Арсен Аваков.

Під час навчань фахівці ДСНС і представники органів влади ознайомилися з ключовими принципами організації протидії загрозам, характерним для зимового періоду:

  • Припинення транспортного сполучення на автомобільних дорогах і надання допомоги учасникам дорожнього руху;
  • Припинення теплопостачання об’єктів житлового фонду та соціальної сфери в умовах низьких температур повітря;
  • Знеструмлення населених пунктів у результаті складних погодних умов;
  • Обмороження і загибелі людей, особливо незахищених груп населення, в період аномально-низьких температур повітря.

Окрему увагу було приділено прогнозуванню погодних умов та інформування органів влади про небезпечні метеорологічні явища, а також організації управління під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.

«Іноді навіть при наявних ресурсах, розроблених планах і алгоритмах дій, звичайна типова ситуація може вийти на рівень надзвичайної ситуації через відсутність управління, взаємодії і координації органів і служб. Ви, як керівники, повинні вміти оцінити обстановку і вчасно прийняти управлінські рішення, спрямовані на ліквідацію надзвичайної ситуації, не чекаючи вказівки зверху», – зазначив глава МВС.