Арсен Аваков: Ефективність реформи і становлення нової поліції залежать від нових кваліфікованих кадрів

Міністр внутрішніх справ України взяв участь у церемонії складання Присяги першокурсниками Національної академії внутрішніх справ (НАВС). На вірність Українському народові присягнули 677 курсантів.

В урочистих заходах взяли участь міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, Надзвичайний і Повноважний посол Японії Шигекі Суми, представники МВС, Національної поліції, почесні гості.

Урочистості з нагоди приведення до Присяги курсантів-першокурсників відомчих ВНЗ МВС приурочені до Дня захисника України та святу Покрови Пресвятої Богородиці. Більше 1500 хлопців та дівчат поповнять ряди працівників Нацполіції. Серед них – майбутні експерти-криміналісти, слідчі, співробітники підрозділів по боротьбі з кіберзлочинністю.

«Шановні курсанти, ви прийняли Присягу і дуже важливо, щоб урочисті слова Присяги стали для вас основним принципом і змістом подальшої служби – «служіть вірою і правдою народу України». Дуже важливо, щоб кожен з вас запам’ятав цей день – день, коли ви взяли на себе відповідальність – спочатку вчитися, а потім Служити і Захищати! Ми віримо в вас – ви наша надія і опора! Слава вам і слава Україні!», – підкреслив Арсен Аваков.

Якісна підготовка нових правоохоронців є одним з вирішальних факторів успіху реформи правоохоронної системи України, зазначив глава відомства.

«Це перший набір курсантів за державним замовленням Національної поліції України. Впроваджується оновлена програма навчання, поглиблена секторальна підготовка фахівців. Наше надзавдання – готувати з молодих курсантів – компетентних, всебічно освічених фахівців, готових працювати в екстремальних ситуаціях, властивих поліцейській роботі», – повідомив глава відомства.

Міністр подякував за підтримку іноземних партнерів, зокрема Надзвичайному і Повноважному послу Японії Шигекі Суми.

«Для нас дуже важлива комплексна взаємодія з передовими країнами – європейськими, канадськими, американськими і японськими партнерами – країнами, де поліцейські сили найбільш компетентні і відповідають запитам суспільства. Вірю, що крок за кроком ми прийдемо до цього. Наша мета – довіра і підтримка громадян», – заявив Арсен Аваков.

Після закінчення навчання курсанти будуть спрямовані для проходження служби в територіальні підрозділи Національної поліції України та Міністерства внутрішніх справ. Сьогодні випускники відомчих ВНЗ також працюють в органах прокуратури, юстиції, Служби безпеки України, Державної фіскальної служби і судових органах.

За 95 років діяльності Національної академії підготовлено більше 50 тис. юристів правоохоронців, які сьогодні займають різні посади в підрозділах Міністерства внутрішніх справ і Національної поліції. Серед випускників попередніх років: 236 генералів, Герої України, відомі державні діячі та видатні вчені.

Довідка:

За майже вікову історію в Національній академії підготовлено більше 50 000 юристів правоохоронців, які сьогодні займають різні посади в підрозділах МВС і Нацполіції. Серед випускників – відомі державні діячі, видатні вчені, керівники правоохоронних структур, працівники навчальних і наукових установ.

Тут виховуються справжні професіонали оперативної роботи і слідства, командири підрозділів Національної гвардії, експерти-криміналісти та практичні психологи.

Про високий професіоналізм науково-педагогічного колективу академії свідчить про безпосередню участь в реалізації завдань з реформування правоохоронної системи та відомчої освіти. Серед вагомих внесків НАВС – участь в підготовці проекту Закону України «Про Національну поліцію».

Саме на базі академії почалася підготовка нового покоління поліцейських, які навчаються за спеціальностями «Право» та «Психологія» освітніх рівнів бакалавра і магістра.

Нещодавно відбувся перший в країні випуск офіцерів-правознавців для Національної поліції (521 чол.). Понад сто випускників поповнили підрозділи поліції на Сході, 38 – отримали дипломи з відзнакою.

В академії введені вдосконалені програми підвищення кваліфікації різних категорій кадрів, ведеться підготовка персоналу для підрозділів швидкого реагування КОРД і миротворчих місій ООН і ОБСЄ.

Зараз в інституті працюють і здобувають освіту понад 2000 осіб, які брали участь в бойових діях на Сході, більшість з них удостоєні державних нагород та відомчих відзнак.

38 слухачів та курсантів, які навчалися у ВНЗ, віддали своє життя, з честю виконавши свій громадянський обов’язок перед українським народом. За самовіддане служіння народу, мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, орденом «За мужність» III ступеня нагороджено загиблого капітана поліції Олександра Ільницького.

На сьогодні освітній процес і наукову роботу забезпечують 50 докторів наук і професорів, 237 доцентів і кандидатів наук. Серед науково-педагогічного персоналу 7 академіків і членів-кореспондентів галузевих академій наук, 53 заслужених працівника за різними напрямками.

Освітня установа з року в рік укріплює і поглиблює міжнародне співробітництво. Національна академія співпрацює з міжнародними організаціями, навчальними закладами та науково-дослідними установами понад 30 країн світу.