Арсен Аваков: Дякую Мальтійському Ордену Госпітальєрів за одержувану без піару і помпи РЕАЛЬНУ допомогу!

Перспективи взаємодії гуманітарного характеру обговорили міністр внутрішніх справ Арсен Аваков та Надзвичайний і Повноважний Посол Суверенного Військового Мальтійського Ордену в Україні Антоніо Гадзанті Пульезеді Котрона під час зустрічі в МВС.

Суверенний Мальтійський Орден Госпітальєрів (Sovrano Militare Ordine Ospedalierodi San Giovannidi Gerusalemmedi Rodi e diMalta) – найдавніший лицарський орден, сьогодні позиціонується в світі як дуже впливове крихітна держава, яке має невеликі території в Італії і на Мальті.

Мальтійський Орден вже близько чверті століття здійснює медичну гуманітарну допомогу в Україні через Мальтійські служби допомоги (МСП).

«Намет Мальтійського ордену була на Євромайдані взимку 2013-2014 рр. Пам’ятаєте? В районі поштамту, з прапором Мальтійських госпітальєрів – там працювали медики. Тоді, я, будучи одним з комендантів Майдану, вперше з ними познайомився. Хлопці, які працювали під прапором госпітальєрів, дуже добре допомагали людям тоді. Благородна справа допомоги постраждалим людям, імператив справедливості, благодійний проекти по всьому світу, на протязі сотні років – головне заняття лицарів ордена і їх прихильників по всьому світу», – повідомив Арсен Аваков.

Мальтійський Орден дуже активно допомагав ці роки Україні. Під час подій на Майдані працювала мальтійська польова кухня. Сьогодні ж МСП передає і допомагає у встановленні мобільних мультифункціональних польових кухонь для постраждалого населення на Сході України, бере участь у створенні центрів соціальної реабілітації воїнів АТО і внутрішньо переміщених осіб. Тисячі вимушених переселенців, поранені бійці і цивільні люди отримали допомогу і підтримку в рамках благодійних місій і проектів Ордена. Дев’ять центрів Мальтійського Ордену і сьогодні працюють в Україні – в Маріуполі, Києві, Краматорську, Слов’янську, Сєверодонецьку, Старобільську.

В рамках співпраці з Орденом з питань надання невідкладної медичної допомоги, охорони здоров’я та гуманітарної діяльності міністр внутрішніх справ запропонував Послу створити спеціальне відділення, на базі одного з госпіталів МВС в Києві, для реабілітації співробітників, які постраждали під час бойових дій.

«Я попросив, і – отримав попередню підтримку в спільній реалізації з Орденом проекту реабілітації постраждалих від контузії на війні українських воїнів і цивільних осіб. Цей проект, що стосується тисяч наших громадян – дуже важливий для нас. Лікування та реабілітацію реалізовувати на найвищому сучасному рівні. Тисячі наших молодих людей, зовні цілком благополучно виглядають, у військових умовах, перебуваючи під обстрілом, отримали від розривів снарядів і мін контузії, які при запущеному і поверхневому лікуванні створюють згодом величезні проблеми і болі. Хлопці з часом втрачають працездатність, але ж вони цього не заслуговують. Держава зобов’язана і буде системно вирішувати цю проблему! Ми хочемо залучити міжнародний досвід і допомогу у вирішенні цієї, що прийшла до нас разом з війною, біди. І ми в МВС починаємо реалізацію цього проекту, залучаючи наших міжнародних партнерів. Хто готовий включатися і допомагати – будемо раді! » – зазначив Арсен Аваков.

Міністр внутрішніх справ наголосив, на необхідності прискорити підготовку до підписання Угоди про співпрацю між Україною та Суверенним Військовим Мальтійським Орденом, про що була досягнута домовленість під час торішнього офіційного візиту в Україну Великого Канцлера Мальтійського оредна Альбрехта фон Бьозелагера.