Арсен Аваков: Дуже важливо, щоб хлопці залишилися в нашій пам’яті, а трагедія об’єднала в боротьбі за порядок в країні

МВС планує посилити інструкцію із застосування зброї і спецзасобів Національною поліцією – на озброєння надійдуть електрошокери. Про це міністр внутрішніх справ заявив на брифінгу в Дніпрі.

Однією з причин внесення змін до законодавства України стала загибель від руки збройного правопорушника двох патрульних поліцейських в Дніпропетровській області 25 вересня: співробітник патрульної поліції Артем Кутушев загинув на місці, а його напарниця по екіпажу Ольга Макаренко від отриманих поранень померла в лікарні.

«Це дуже важливо, щоб хлопці залишилися в нашій пам’яті, а дана трагедія спонукала нас об’єднатися у спільній боротьбі за спокій і порядок в країні. Боротьба зі злочинністю – один з наших пріоритетів. Ми, безумовно, зробимо висновки з того що сталося. До кінця тижня ми внесемо пакет законопроектів, де запропонуємо ряд змін, в тому числі впровадження норми про презумпцію правоти поліцейського», – зазначив Арсен Аваков.

Найближчим часом керівництво МВС прийме рішення про можливе посилення інструкції Національної поліції України щодо застосування зброї, спеціальних засобів і фізичної сили. Відомством також буде здійснена перша закупівля електрошокерів для патрульної поліції.

Міністерство внутрішніх справ не залишило без уваги родини загиблих поліцейських – їм виділять дві 2-х кімнатні квартири і грошову компенсацію в розмірі 720 тис. грн.

«Сьогодні непростий, трагічний день для всієї поліції. Для молодої патрульної поліції – це велике випробування. Ми хочемо присвятити цей день хлопцям, які виконуючи службовий обов’язок, стали перешкодою злочинності ціною власного життя», – заявив глава відомства.

Також Арсен Аваков відзначив героїчний вчинок водія маршрутного таксі, який намагався затримати озброєного злочинця, ризикуючи своїм життям. Міністр подякував жителю Дніпра за проявлену мужність і вручив йому відомчу нагороду «Вогнепальна зброя».