Арсен Аваков: «ДОВІДКА-РАХУНОК наказала довго жити!»

Міністр внутрішніх справ України повідомив, що Кабмін прийняв Постанову про скасування обов’язкового оформлення довідки-рахунку для взяття на облік автомобіля.

Тепер при оформленні автомобіля в Сервісному центрі МВС продавцю і покупцю достатньо підписати договір купівлі-продажу в будь-якому сервісному центрі України в присутності адміністратора, який засвідчить особистості учасників угоди на підставі їх документів.

 Міністр підкреслив, що на сьогоднішній день підготовлені всі умови для скасування норми, в якій була закладена велика корупційна складова: ліквідовано ДАІ, МРЕВ – створені Сервісні центри МВС, змінені процедури, підготовлені зміни в усі необхідні нормативні документи.

«Я думаю, немає в країні автовласника, який би хоч раз не заплатив в ДАІ, крім обов’язкових платежів (близько 500 гривень), ще додаткову тисячу гривень спритному чоловічкові (не в формі). Чоловічок дивився документи, що засвідчують особистості продавця і покупця та давав про це заповітну довідку на номерному бланку встановленого зразка і виготовленого на державному поліграфкомбінаті. Приватний чоловічок продавав номерну державну довідку-рахунок за ринковою ціною, яка не зазначена в жодному нормативному документі. Але без неї ДАІ автомобіль не реєструвало!

А знаєте, де приватний чоловічок брав номерні бланки суворої звітності? Так в ДАІ же!

ДАІ замовляло номерні бланки «Довідка-рахунок» ДП «Поліграфкомбінат« Україна »і за собівартістю (до недавнього часу – 29 грн.04 коп., А тепер і зовсім 12 грн.,) продавало ПРИВАТНИМ фірмам. І все відповідало законним порядкам і правилам»,- зазначив міністр.

«Різниця у вартості – прибуток компанії. У компанію, зрозуміло, входило і ДАІ – по всій вертикалі, оскільки бланки безперебійно і в потрібній кількості отримували тільки ті фірми, які добре ділилися », – написав Аваков.

За словами глави відомства, вартість оформлення довідки-рахунку в приватних фірмах становила від 599 до 2000 гривень, термін оформлення – від 10 хвилин до півгодини. Разом, прибуток фірми становила до півтори тисячі гривень за кожен бланк.

«Ми садили в тюрму, звільняли цілими складами МРЕВ – не допомагало …

Треба було робити тільки системні зміни в порядку – і ось сьогодні – свято – все готово!

Корупційна можливість обдирати автолюбителів через довідки-рахунки – знищена як клас!», – повідомив міністр.

З сьогоднішнього дня для реєстрації автомобіля на нового власника досить:

  • Підписати договір купівлі-продажу (дарування) продавцем і покупцем особисто в будь-якому (!) Сервісному Центрі МВС України в присутності адміністратора Центру по пред’явленню документа, що посвідчує особу. Вартість послуги – тільки обов’язкові платежі, встановлені законом.
  • Нотаріально посвідчити договір купівлі-продажу і надати його в будь-який (!) Сервісний Центр України. Оплата обов’язкових платежів плюс послуги нотаріуса.
  • Для покупців нових автомобілів в салонах (у юридичних осіб) досить надати в Сервісний Центр договір, посвідчений печаткою продавця і свої документи. Оплата обов’язкових платежів, встановлених законом.