Арсен Аваков: Донецька область. Відродження. Унікальний Центр безпеки

Міністр внутрішніх справ в місті Лиман Донецької області відкрив перший комплексний Центр безпеки, що включає в себе пожежно-рятувальний блок, відділення поліції і пункт швидкої медичної допомоги.

«Лиман – перший наш населений пункт, звільнений від сепаратистів – самий початок Слов’янської операції. Нацгвардія, бійці-десантники ЗС і наш добровольчий батальйон МВС “Артемівськ” – зачистивши місто і навколишнє лісу від бандитів – проводили розмінування, налагоджували життя шокованих війною маленьких міст…  Люди на вулиці ні, все було перелякана невизначеність і раптова війна прийшов на вулицях. А сьогодні ми тут зовсім з іншого приводу – святковий знаковий і. Ще один важливий крок реформи – перший комплексний Центр безпеки для невеликої територіальної громади», – повідомив Арсен Аваков.

Центр включає в себе приміщення для відпочинку рятувальників і службові приміщення для співробітників поліції і лікарів швидкої допомоги. Ідея створення такого комплексу полягає в можливості забезпечення безпеки жителів об’єднаної територіальної громади. Компактне розміщення всі основні інститутів допомоги і безпеки дозволить наблизити фахівець до жителів, комплексно вирішувати питання гасіння пожеж та допомогу при виникненні надзвичайних ситуацій, проведення аварійних робіт.

Принцип «три в одному» дозволить істотно оптимізувати (зменшити) витрати на утримання всіх оперативних штабів. Розрахункова вартість комплексу становила 5,2 млн. гривень, однак проведення закупівель через електронну систему, за конкурсною процедурою – дозволило заощадити мільйонів 1.12 (22%), які були виділені на придбання додаткового обладнання.

Створення цього унікального Центру безпеки, що об’єднує оперативні служби різних відомств стало можливо завдяки співпраці МВС в особі Державної служби з надзвичайних ситуацій і Донецької обласної державної адміністрації.

Меморандум, який ми підписали з обласною владою, передбачає створення мережі Центрів безпеки, кожен з яких буде обслуговувати об’єднання територіальних громад області та дозволить підвищити оперативність рятувальних і аварійних робіт при виникненні будь-якої надзвичайної ситуації, а крім того – системно проводити профілактичну роботу з населенням щодо попередження правопорушень. Дякую за співпрацю і відмінну спільну роботу – керівник Донецької обласної військово-цивільна адміністрація Павла Жебрівського. Я думаю, що в рамках реформи МВС ми зможемо в співдружності з місцевою владою створити мережу таких центрів безпеки по всій країні. Крок за кроком. Також хочу привітати шістьох добровольців-пожежних, яких ми сьогодні прийняли в загін ДСНС Донецької області. Реформа йде і закликає мотивованих людей», – зазначив глава відомства.