Арсен Аваков: Додаткове слідство у справі Марківа надасть італійському суду докази невинуватості гвардійця

МВС займається пошуком додаткових доказів непричетності українського гвардійця Віталія Марківа до загибелі італійського журналіста Андреа Рокеллі. Сьогодні, 29 жовтня, на полях інвестиційного форуму «Re: Think. Invest in Ukraine» в Маріуполі, міністр внутрішніх справ України провів робочу зустріч у справі нацгвардійця Віталія Марківа з Надзвичайним і Повноважним Послом Італійської Республіки в Україні Давіде Ла Чечілія.

Арсен Аваков повідомив італійській стороні, що розслідуванням загибелі журналіста Роккеллі займалася Служба безпеки України. По гарячих слідах проводити слідство завадили активні бойові дії в Слов’янську. Слідство передано в МВС 15 жовтня 2019.

«Зараз слідчий у справі гвардійця звернувся в прокуратуру Італії з пропозицією надати нам статус спостерігача в цьому розслідуванні в рамках міжнародного правового поля», – сказав міністр.

Посол Давіде Ла Чечілія висловив надію, що у справі Віталія Марківа вдасться налагодити комунікацію МВС з урядом Італії.

Планується, що заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко проведе ряд зустрічей з захисниками Віталія Марківа і самим гвардійцем.

Арсен Аваков зазначив, що Україна докладе всіх зусиль, щоб встановити реальні обставини загибелі італійця.

Крім того, в МВС звернулася група італійських журналістів, які планують зняти документальний фільм по справі Віталія Марківа. Відомство готове надати всебічну допомогу.

Нагадаємо, Віталій Марків був затриманий в Італії влітку 2017 за інспірованим звинуваченням в причетності до загибелі італійського фотокореспондента Андреа Роккеллі 24 травня 2014 під час бойових дій сил АТО з бойовиками-сепаратистами Гіркіна в місті Слов’янськ Донецької області. За свідченнями українських військових, Віталій Марків не причетний до загибелі італійського репортера. На озброєнні Нацгвардії в той період не було важкої зброї, в тому числі мінометів, вогнем яких міг бути убитий іноземний фотограф, який перебував на позиціях бойовиків проросійських незаконних збройних формувань і навмисне піддавав себе на небезпеку, не дивлячись на офіційні попередження Посольства Італії і заклик не відвідувати зону бойових дій.