Арсен Аваков: Добровольчі батальйони і Нацгвардія – найбільш боєздатні підрозділи

Міністр внутрішніх справ, виступаючи на IX Київському форумі безпеки, відзначив внесок добровольчих батальйонів МВС в захисті територіальної цілісності України і їх високу боєздатність.

«Дуже важливим елементом Національної гвардії і спеціальних підрозділів МВС в цій дивній гібридної війні є добровольці. Ми називаємо їх добровольчі батальйони, але насправді це регулярні підрозділи правоохоронної системи. Це ті хлопці, які прийняли бій проти агресора з перших днів війни, коли Збройні сили України не були готові ні психологічно, ні ментально воювати. Це були перші і найважчі тижні, коли на авансцену вийшли добровольці. Ті, хто прийшли, нічого не вміли, але з величезним бажанням і почуттям обов’язку. Які тоді закрили собою Україну», – зазначив міністр МВС.

За словами Арсена Авакова, за два роки добровольчі батальйони МВС і Нацгвардії – стали одними з найбільш дисциплінованих і боєздатних військових підрозділів. Це більше 30 батальйонів, які показали новий зразок опору.

«Поки йде війна і поки йде перехідна функція – ці спеціальні підрозділи в силах МВС будуть існувати», – додав глава МВС.

Арсен Аваков підкреслив, що частина добровольців є запасом для формування нової поліції та інших державних органів.

 «Коли ми відкриваємо нову поліцію і в ній 15% тих, хто пройшов війну, хто пройшов АТО – цим людям вірять. Тепер дуже важливо утримати планку і розвиватися в потрібному напрямку», – підкреслив Арсен Аваков.