Арсен Аваков: Добровольці «Донбасу» одними з перших стали на захист України

Рівно п’ять років тому в Україні було створено добровольчий батальйон «Донбас». Сьогодні, 29 травня, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков привітав військовослужбовців із річницею та вручив нагороди кращим бійцям.

З травня 2014 року і до сих пір батальйон спеціального призначення «Донбас» Національної гвардії України виконує бойові завдання в найгарячіших точках операції Об’єднаних сил.

«Карлівка, Артемівськ, Попасна, Лисичанськ, Золоте, Первомайськ, Іловайськ, Дебальцеве, Слов’янськ – ми з вами разом пам’ятаємо кожне з цих слів, це не тільки міста і села – це віхи безчесної та жорстокої війни. У важкий час країна закликала патріотів встати на захист територіальної цілісності і суверенітету України. І саме Добробати стали тією силою, яка дала відсіч ворогу. Тоді нам не вистачало ані зброї, ані обмундирування, ані досвіду. Була тільки воля і любов до рідної країни. Час довів, що це – найголовніше! »- сказав міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Глава МВС, нагадав, що на сході країни загинуло 83, поранено 179 військовослужбовців «Донбасу». Він звернувся до присутніх з проханням вшанувати пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

«Гідний бойовий шлях батальйону «Донбас» назавжди закарбований в історії України. З початку війни державні нагороди отримали 294 військовослужбовців, з них 74 посмертно, 141 отримав поранення в бою. Упевнений, ви і надалі будете гідно нести службу – захищати Україну! Слава вам і слава Україні!»- підкреслив глава МВС.

З нагоди 5-ої річниці створення батальйону «Донбас» міністр внутрішніх справ вручив відомчу нагороду «Вогнепальна зброя» підполковнику Олександру Поліщуку, капітану Олександру Сліпенькому і майору Олександру Макаенку. Нагрудний знак «За відзнаку в службі» отримали: сержант Вадим Удальцов, сержант Марат Грушевський, Сергій Погорілий, сержант Ігор Шевченко, старший солдат Ванда Шинкарьова.

Крім того, цінний подарунок (годинник) отримали солдат Володимир Платонов і сержант Анна Погоріла. Відзнаки Нацгвардії вручили старшому солдату Ганні Дорошенко, старшому солдату Дмитру Міщенку і старшому солдату Світлані Олешко.

Довідка:

«Батальйон Донбас» – добровольчий батальйон територіальної оборони. Створений 30 травня 2014 року, але фактично формування загону почалося в Дніпропетровській області в середині квітня 2014 року.

Бійці батальйону «Донбас» брали участь в обороні й зачистці Маріуполя 9 травня. У Карлівці 23 травня бійці потрапили в засідку бойовиків. Бій тривав 4,5 години, загинуло 11 бійців.

18 липня батальйон брав участь у бою під Попасною, де двоє бійців були вбиті, шестеро – поранені.

«Донбасівці» брали активну участь в боях під Мар’їнкою. В результаті силам АТО вдалося зайняти стратегічний населений пункт на околицях Донецька.

10 серпня «Донбас» також брав участь в боях під Іловайськом, де втратив чотирьох бійців.

Зараз батальйон «Донбас» є окремим структурним підрозділом спеціального призначення, який входить в 15 окремий полк в/ч 3035 і постійно дислокується в м. Слов’янськ.