Арсен Аваков: Добробати – Добро поєднане з Волею! Кожному бійцю Добробатів – подяка України за подвиг!

Сьогодні, 14 березня 2018 року в День українського добровольця міністр внутрішніх справ вручив державні нагороди та відзнаки захисникам України, які повернувшись із фронту не покинули свою справу, а стали до лав поліції та Нацгвардії.

«Добро, поєднане з волею, – це про вас! Мужність, честь, слава – це все про вас, добровольці. За час війни 232 добровольці загинули, 799 отримали поранення. Серед них багато наших друзів. Подвиг наших хлопців завжди житиме з нами!» – наголосив Арсен Аваков.

За особисту мужність, самовідданість і відвагу, виявлені в захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України 52 військовослужбовці були удостоєні нагород: орденом «За мужність» III ступеня, медаллю «Захиснику Вітчизни, грамотами ВР України та відзнаками МВС України: нагрудними знаками «За безпеку народу», «За відвагу в службі», «За відзнаку в службі» та вогнепальною зброєю.

Майора поліції Романа Пицківа, начальника управління Департаменту превентивної діяльності НПУ та рядового поліції Андрія Тірона, старшого інспектора Управління патрульної поліції у м. Києві нагороджено орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня;лейтенанта Олександра Павлюка, заступника командира батальйону «Азов»- орденом Данила Галицького. Ордену «За мужність» III ступеня були удостоєні Олександр Твердохліб, молодший лейтенант поліції, заступник командира роти батальйону «Луганськ-1» та Євгеній Томачевський, старший солдат, санітар батальйону «Азов» в.ч. 3057 НГУ.

Глава МВС разом із бійцями вшанували пам’ять загиблих героїв-побратимів хвилиною мовчання. Арсен Аваков поспілкувався з родинами загиблих захисників вітчизни і передав родинам цінні подарунки, книги, а також медові смаколики, спеціально привезені зі Львівщини.

В цей же день міністр внутрішніх справ Арсен Аваков разом із керівником загонів самооборони Майдану, а тепер спікером ВРУ Андрієм Парубієм привітали особовий склад військової частини НГУ 3066 та батальйону ім. Кульчицького і вручили їм державні нагороди.

«Я згадую цей день, коли  Путін розпочав агресію проти України. Йому здавалося, що він врахував усе – і розвалену армію, і знищену економіку. Він не врахував одного, що десятки тисяч українських добровольців піднімуться на захист української держави», – відмітив спікер Верховної Ради Андрій Парубій

Нагадаємо, 14 березня 2014 року о 10-й ранку просто з Майдану 500 бійців «Самооборони Майдану»  відправились до с. Нові Петрівці, Київської області на двотижневий вишкіл, а потім вирушили на фронт.

«Дата 14 березня – пам’ятна дата в нашій з вами долі – в цей день ми з вами зробили крок з Майдану на фронт, прийняли рішення, що змінило долю кожного з нас і долю України! У цей день за рішенням Самооборони Майдану п’ять сотень добровольців прибули на навчальну базу в Нові Петрівці. Саме з їх числа було створено легендарний Перший резервний батальйон Національної гвардії України  на чолі з командиром, Героєм України, генералом Сергієм Кульчицьким», –  зазначив Арсен Аваков.

34 добровольчих батальйони – 6 566 бійців, чоловіків і жінок, колишніх військових та цивільних, дорослих і зовсім юних – взяли в руки зброю для того, щоб захистити Батьківщину від військового агресора і дали першу відсіч терористам.

«22 територіальних підрозділи патрульної служби особливого призначення Національної поліції, три батальйони спеціального призначення Національної гвардії – ви наша основа і приклад для молоді! Приклад справжнього патріотизму, основа виховання нового покоління правоохоронців! Я, як і в ті, перші, найважчі часи на фронті – розраховую і сподіваюся на вас! Сьогодні наше найважливіше бойове завдання – вибудувати ефективну систему захисту прав і свобод людини. Кожному з вас – дякую за гідну службу Україні!» –  відмітив міністр.

Довідка:

В 2014 році, за ініціативи міністра, було створено 34 підрозділи добровольчих батальйонів, до яких увійшли  6566 добровольців.

У зв’язку із створенням Національної  поліції та проведенням відповідних організаційно-штатних змін на сьогодні повноцінно функціонують 22 підрозділи патрульної служби поліції особливого призначення Головних управлінь Національної поліції в областях загальною штатною чисельністю 3819 одиниць. Ще три добровольчих батальйони створені та функціонують в Національній гвардії України. Зокрема батальйон оперативного призначення імені героя України генерал-майора Сергія Кульчицького, батальйон спецпризначення «Донбас» та окремий загін спецпризначення «Азов». Загальна чисельність зазначених батальйонів на сьогодні становить 3112 штатних одиниць, з яких  укомплектовано 1454.