Арсен Аваков: До вбивства Павла Шеремета причетні не випадкові люди, а організована група

Зараз слідство заново обробляє весь масив доказів, перевіряючи кожен з фактів у справі Шеремета. Коли у правоохоронців буде інформація, яку ми зможемо повідомити – ми її обов’язково оприлюднимо, зазначив міністр внутрішніх справ.

Глава МВС повідомив, що Павло Шеремет був убитий за допомогою вибухівки, а використання таких засобів має бути кваліфіковано як терористичний акт через небезпеку його для суспільства. Отже, такий факт має розслідувати Служба безпеки України під контролем Генеральної прокуратури. Однак, з огляду на масштаб і резонанс справи, а також інформацію про те, що за Шереметом і деякими іншими журналістами було встановлено стеження, прокуратурою було прийнято рішення передати провадження Національній поліції.

Напередодні, 24 травня, Генеральний прокурор України Юрій Луценко, звітуючи у Верховній Раді, зазначив, що в справі про вбивство Шеремета слідство допустило помилку – не вилучило відео з камери спостереження, яке здобули журналісти і автори фільму «Вбивство Павла». У свою чергу один з авторів журналістського розслідування справи Шеремета заявив, що нібито «записи з деяких камер спостереження не отримали ні поліція, ні журналісти, тому що СБУ вилучила сервери і або не повернула їх, або витерла дані».

«Епізод, про який говорив в парламенті Генеральний прокурор Юрій Луценко, можна буде встановити дуже скоро. Зазначу, що ці відновлювані дані, і ми їх вже відтворили. Я беруся стверджувати, що даний факт ніяким чином не вплинув на хід розслідування. Виявлена «недбалість» одного зі співробітників змусила нас повністю відпрацювати весь масив доказів заново, перевіряючи кожен з фактів, і ми зараз цим зайняті. Виходячи з відомих мені даних – у Національній поліції немає претензій до СБУ за фактом виконання своєї роботи. У роботі правоохоронних органів є злагодженість, в слідчій групі брали та досі беруть участь і прокурори, і співробітники СБУ », – зазначив Арсен Аваков.

На думку міністра, журналісти, які зняли фільм про Шеремета, повинні були повідомити про нововиявлені обставини слідству.

«Журналіста вбили ретельно підготовленим і брутальним способом за участю підготовлених людей … Слідство веде розслідування, а в цей час журналісту стає відомий додатковий факт і він не ділиться цією інформацією з правоохоронними органами, а знімає кіно. Я вважаю, що це не нормально – приховувати від слідства будь-які факти, що стосуються кримінального провадження – це злочин. Адже, могло бути і так, що саме ця інформація допомогла б слідству », – підкреслив він.

Рівень розкриття вбивств в Україні з 100% скоєних на сьогодні становить 92-93%. Складні вбивства, за якими поліція не може встановити вбивцю і залучити його до відповідальності, становить 7%.

«Справа Шеремета непростий і, на жаль, поки потрапляє в ці 7%. Вбивство скоїли невипадкові люди – це була організована група. Як і раніше стверджую, що ви не отримаєте ні від мене, ні від кого-то з слідчої групи коментаря по суті слідчих версій, тому що ця інформація закрита і має бути такою. І як би не хотілося журналістам отримати додаткові факти, щоб зняти таке викривальне кіно, умовно кажучи, це не в їх компетенції. Це все-таки державна функція – функція слідства. І треба це зрозуміти. Коли у нас буде інформація, яку ми зможемо повідомити – ми її обов’язково оприлюднимо. Маю велику надію, що вбивцю ми знайдемо і притягнемо до відповідальності», – підкреслив Арсен Аваков.