Арсен Аваков: До кінця року завершимо облаштування Системи управління кордоном в Харківській області

Сьогодні, 16 червня, міністр внутрішніх справ проінспектував хід облаштування Харківської ділянки Державного кордону – 270 км. Готовність – 80%. До кінця року ця ділянка буде завершена. Вже розпочато роботу у Сумській та Луганській областях.

«Інженерне облаштування державного кордону триває. Саме в Харківській області протяжність кордону 270 кілометрів, з яких ми вже облаштували 220. Вже в цьому році всі роботи будуть завершені. Паралельно тривають роботи в Луганській та Сумській областях. Ділянку на лінії розмежування з Росією буде укріплено, не дивлячись на всі протистояння проросійських сил», – сказав Арсен Аваков.

Крім того в найближчих планах МВС оновлення автомобільного парку для Державної прикордонної служби.

«Ми плануємо додати до автомобільного парку спеціальні автомобілі, які розроблялись НГУ спеціально для прикордонників – остання модифікація авто “Козак” та “Спартан”, а також нові машини зв’язку», – наголосив Арсен Аваков.

Міністр нагадав, що у Харківському прикордонному загоні вже три роки працює комендатура швидкого реагування. Підрозділ є резервом голови Держприкордонслужби для бойової підтримки прикордонників у ООС. Він допомагає обороняти кордон у Донецькій та Луганській областях у разі необхідності та забезпечувати цілісність кордону до підходу основних сил. В ДПСУ налічується вже 5 таких підрозділів. Більшість із них уже пройшло бойовий вишкіл і підтвердили спроможність виконати поставлені завдання. Комендатура швидкого реагування здатна діяти автономно на будь-якій ділянці державного кордону.